168 MEDEDELINGEN naai' door Joop Lahaisse; korte pauze; 14.30 uur: lezing: 'De relatie tussen de religie en de media, vooral met betrekking tot de Islam' door ds. drs. Eckart Bruchner, film- en mediadeskundige aan de theologische faculteit van de universiteit van Miinchen; 15-30 uur: informele nabespreking in het restaurant van de Zeeuwse bibliotheek; 16.00 uur: lezing 'Beeldvorming van de Islam in Eu ropa' door dr. Ibrahim Abdulwahab El-Sheikh; korte pauze; 17.15 uur: seminardiscussie onder leiding van ds. drs. Eckart Bruchner; 18.00 uur - 19-00 uur: maaltijd in het restaurant van de Zeeuwse Bibliotheek; 19.00 uur: lezing 'Beeldvor ming Islam-Judaisme' door rabbijn prof. Abraham J. Malinsky uit België; 20.00 uur: forumdiscussie onder leiding van dr. Ibrahim A. El-Sheikh, Ne derlandstalig Egyptenaar, en met medewerking van gastsprekers en de seminardeelnemers; 21.00 uur: afsluiting van het seminar door het bestuur van de Werkgroep. Na afloop wordt een syllabus samengesteld. Belangstellenden kunnen zich opgeven voor deelname bij de waarnemend voorzitter/secretaris van de Werkgroep, Hendrik Wilhelm Göbel M.A., Heemkerckplein 27, 4384 BD Vlissingen, tel.-nr.: 01184 - 71364 (b.g.g. 01180 - 15649). Ook kan men zich aanmelden als werkgroeplid (contribu tie 15,- per jaar; postgironummer 1910825) bij de waarnemend vice-voorzitter/penningmeester, drs. Ernest D.K. Radius, Girsesland 11, 4337 CE Middelburg, tel.-nr.: 01180 - 15948. Informatie over het seminar is tevens te verkrijgen bij Hayati Akdag, consulent van de initiatiefgroep Nederlan ders Medelanders, Provinciaal Opbouworgaan Stichting Zeeland, Dam 31, Postbus 407, 4330 AK Middelburg, tel.-nr.: 01180 - 82500. WIST U: Dat u als lid van het Zeeuws Genootschap vrije toegang tot het Zeeuws Museum heeft? Dit wordt de leden bij benoeming meegedeeld, maar na dien wel eens vergeten. Het museum is meerdere bezoeken waard; er zijn steeds weer nieuwe, in teressante tentoonstellingen, en de laatste jaren ook veel waardevolle aanwinsten in de vaste op stelling. De vrije toegang voor Genootschapsle den bestaat sinds de bruikleenovereenkomst van I960 en is symbolisch voor de nauwe relatie tus sen het Genootschap en het Museum. De leden dienen wel aan de balie hun naam en adres be kend te maken, zodat hun lidmaatschap kan wor den geverifieerd. Archief Archief 1992 zal in het najaar verschijnen. De in haalmanoeuvre is thans voltooid en ten gevolge van de redactionele bewerking van de jaarversla gen vóór de behandeling in de ledenvergadering is voorkomen dat deze vertraging opleveren, en daardoor kan de kopij als één pakket naar de drukker. Archief 1992 zal onder meer bijdragen bevatten over de toponymie van Zeeland (samengestelde plaatsnamen), het scriptorium van de Abdij, de houten gevel van het Genootschap en de petitie bewegingen in Zeeland vóór 1848. Het nummer zal zoals gebruikelijk eindigen met de archeologi sche kroniek, waarin ditmaal uitvoerig aandacht de burgen van Middelburg en Oost-Souburg wordt geschonken. VOORBEELDEN TER NAVOLGING De vereniging 'Familie De Jonge' besloot onlangs als begunstiger van het Genootschap toe te tre den, dit op grond van de aloude betrekkingen tussen het Genootschap en deze familie. Deze betrekkingen dateren al van het begin van de ne gentiende eeuw, en nemen een aanvang met het directeurschap in 1812 van jhr. Bonifacius de Jonge, medisch doctor en lector aan de Provin ciale heel- en vroedkundige school te Middel burg. Hij was van 1834 tot 1854 voorzitter van het Genootschap en de eerste in een lange rij van vijfentwintig directeuren en leden van het Ge nootschap. Directeur was ook jhr. J.C.M. de Jonge van Ellemeet, de bekende stichter van het Mu seum Catsianum. Een aantal leden van de familie is thans ook lid van het Genootschap. De familie De Jonge is bewust, ter voortzetting van de tradi tie van het directeurschap, toegetreden als be gunstiger. In I960 kwam de status van begunsti ger in de plaats van het vroegere directeurschap, waarvoor een bijdrage van vijfmaal de ledencon tributie werd gegeven. Thans is het criterium het bijdragen van een veelvoud van de ledencontri butie. De bijdragen van de begunstigers komen ten goede aan de verzamelingen. In de loop van de jaren kon op deze wijze al veel worden aan gekocht. Wij wekken andere families gaarne op dit voorbeeld te volgen!

Zeeland | 1992 | | pagina 50