IETZELVE ANDERS 33 dicht hij elkaar geplaatste consoles onder een na tuurstenen lijst. Op de blootgelegde fundamenten van het in 1798 afgebroken schepenhuis werd een eigentijdse lage vleugel, met dakpannen be dekt, opgetrokken. Aan de westzijde verdween de spitsboogfries en werd de ingang weer op het oorspronkelijke niveau gebracht. Voor deze in gang kwam een hardstenen stoep met aan weers zijden een opgang en een hekje. Het belfort, waarvan alle gegevens nog voorhanden waren, werd geheel in de oude vorm herbouwd met ma terialen die vroeger ook gebruikt waren (bak steen, Gobertanger steen voor waterlijsten en boekblokken en Namense steen voor de balustra den en hoektorentjes). Ook 'Jantje van Sluis' her kreeg zijn oude plaats, hoog in het belfort. Hij had het bombardement overleefd doordat hij van de toren was geschoten. Het herstel van het inte rieur leverde veel hoofdbrekens op omdat niet meer te achterhalen was hoe de toestand vroeger was geweest. Er is getracht zoveel mogelijk, bij voorbeeld aan de hand van foto's van de oude sfeer terug te brengen. Op 9 september I960 kon het gerestaureerde stadhuis door de toenmalige commissaris van de koningin van Zeeland jhr. mr. A.F.C. de Casem- broot, officieel geopend worden. Tevens stelde hij toen het nieuwe, uit achtendertig klokken be staande carillon in werking. Bij het oorlogsgeweld in 1944 gingen in Sluis veel typische geveltjes, oude herenhuizen en his torische plekjes verloren. Alleen het stadhuis en de hoofdwacht werden herbouwd. Het stadhuis met zijn belfort bepaalt weer het stadsbeeld van Sluis als getuigenis van het roemrijke verleden van deze eens zo machtige stad. Afb. 4: De noord- en westzijde van het stadhuis na de restauratie alias herbouw van 1956 tot 1960. Op de fundamenten on het oude schepenhuis is een nieuwe vleugel opgetrokken. Foto: Documentatiecentrum Zeeland.

Zeeland | 1993 | | pagina 39