MEDEDELINGEN 39 Volledige aftrekbaarheid giften huisvesting In de folder hebben wij bericht dat de giften voor het project huisvesting binnen de gestelde gren zen fiscaal aftrekbaar zijn. Dat wil zeggen boven de drempel van 1% van het bruto inkomen. Wie aan een kerkgenootschap of liefdadige instellin gen bijdraagt komt al snel boven deze drempel van 1%. Voor degenen die niet boven deze drem pel uitkomen is door een aanbod van een van de leden-notarissen een mogelijkheid geschapen: deze is bereid gratis acten te passeren voor giften in de vorm van een lijfrente, waarvoor volledige aftrekbaarheid geldt, zonder drempel. Een gift in de vorm van een lijfrente dient bij notariële acte te worden vastgelegd en moet in tenminste vijf jaarlijkse termijnen worden voldaan. Behalve de volledige aftrekbaarheid is er dus nog het aan trekkelijke aspect dat het bedrag over vijf jaren wordt gespreid. Wij verzoeken u op de antwoord kenbaar te maken of u van deze mogelijkheid ge bruik wilt maken. Vervolg project huisvesting Nu de leden zo positief hebben gereageerd is het mogelijk tot verdere fondswerving over te gaan. In deze fase zullen overheden en cultuurfondsen worden gevraagd naar hun bereidheid aan het project bij te dragen. Thans wordt al overleg ge voerd met de B.V. Monumentenbeheer van de gemeente Middelburg. De commissie huisvesting streeft er naar in het voorjaar een eindvoorstel in te dienen. Lezingenpool Vanuit het verenigingsleven is er een grote vraag naar lezingen. Vaak weten besturen niet met po tentiële sprekers in contact te komen. Omdat zich binnen het Genootschap een groot potentieel aan deskundige sprekers bevindt, is het bestuur op de gedachte gekomen een lezingenpool te vor men, een bestand met namen van sprekers en de onderwerpen die zij zouden kunnen behandelen. Deze lijsten kunnen dan aan verenigingen ter in zage worden gegeven zodat zij contact kunnen opnemen met deze personen. Het bestuur ver zoekt daarom alle leden die hieraan een bijdrage zouden kunnen leveren dit kenbaar te maken bij het secretariaat. Het hoeven niet direct onderwer pen te zijn die op nieuw onderzoek berusten, het gaat om deskundigheid binnen eigen vakgebied. Het bestuur ziet gaarne reacties van de leden te gemoet. Studiedag Archeologie De werkgroep Historie en Archeologie organi seert dit jaar een studiedag over archeologie, en wel op zaterdag 24 april in de Zeeuwse Biblio theek.. Op deze dag zal aandacht worden besteed aan de verschillende vormen en terreinen van ar cheologisch onderzoek. Voor wat betreft het eer ste zal prof. dr. J. Bourgeois een voordracht hou den over archeologisch onderzoek via luchtfotografie, mw. drs. B. Hollevoet-Hillewaert zal spreken over aardewerkvondsten te Brugge en Aardenburg en drs. A. Vos zal een lezing hou den onderwater-archeologie. Het Zeeuwse ar cheologische verleden komt aan de orde in lezin gen door dr. H. Thoen over Vaeke en Aardenburg, romeinse verdedigingswerken, en een lezing door de provinciaal archeoloog dr. R.M. van Heeringen over de burgen uit de 9e eeuw in Zeeland. Voorts is er een introductie van Archeon, het archeologisch park te Zoetermeer en een film over 'Wonen in de steentijd'. De studiedag duurt van 10.00 - 16.15 uur. De kosten bedragen inclusief de lunch, koffie, thee en het themanummer van Nehalennia 40,-. Deelname is mogelijk door storting van dit be drag op giro 3719924 t.n.v. Werkgroep Historie en Archeologie te Kapelle vóór 15 april aan staande. Na storting wordt het programma toege zonden. Excursie West Zeeuwsch-Vlaanderen De werkgroep Historie en Archeologie houdt dit jaar bij wijze van experiment zijn excursie in het voorjaar. De ervaring is, dat in september vele ex cursies op eenzelfde dag plaatsvinden, wat zowel voor de organiserende verenigingen als de deel nemers nadelig is. Daarom heeft de werkgroep er ditmaal voor gekozen zijn jaarlijkse excursie in het voorjaar te houden, en wel op zaterdag 15 mei met als reisdoel West Zeeuwsch-Vlaanderen. De bus zal vanuit Vlissingen via Middelburg en Goes rijden en vervolgens via het veer Kruinin- gen-Perkpolder naar West Zeeuwsch-Vlaanderen rijden waar o.m. Biervliet, IJzendijke en Aarden burg zullen worden bezocht. Leden van het Ge nootschap kunnen ook aan de excursie deelne men. Daartoe dient het deelnemersbedrag ad 40,- vóór 1 mei aanstaande te worden overge maakt op giro 3719924 t.n.v. werkgroep Historie en Archeologie te Kapelle. Het definitieve pro gramma zal dan worden toegezonden. Van de redactie In het vorge nummer van het tijdschrift, Zeeland 1/4, zijn in het artikel van drs. C. Bakker over het plantaardig plankton in de Oosterschelde vóór en na de bouw van de stormvloedkering, enkele grafieken weggelaten. Degenen die belang stellen in het artikel, compleet met alle figuren, kunnen dat aanvragen bij het Nederlands Instituut voor Oecologisch onderzoek, Centrum voor Estuariene

Zeeland | 1993 | | pagina 45