40 MEDEDELINGEN en Mariene Oecologie, Vierstraat 28, 4401 Yer- seke, tel.-nr.: 01131-1920. Het artikel wordt u dan kosteloos toegezonden. Zeeland is nu één jaar verschenen. Wellicht be waart u de afleveringen en daarom biedt hand boekbinderij A. Verburg aan de nummers in te binden. U kunt de eerste jaargang en het nul nummer aan Verburg toesturen, die ze voor een bedrag van 37,50 exclusief BTW en exclusief verzendkosten zal inbinden. U kunt ook voor een bedrag van 25,exclusief verzendkosten een losse band krijgen, waarna u de nummers zelf in bindt. U dient daarvoor contact op te nemen met A. Verburg, Koepoortstraat 13, 4331 SK Middel burg, tel.-nr.: 01180-25707. Werkgroep Film/Media - Communicatiewe tenschappen Massacommunicatie in krant, radio en televisie is al vanaf de uitvinding van de boekdrukkunst be zig onze maatschappij ingrijpend te veranderen. Dagelijks komen wij via film en media in contact met andere culturen. Is dat ook het geval met hun levende cultuurdragers? Getuige het aantal Franse namen van Hugenoten in Zeeland kan die vraag bevestigend worden beantwoord en een Mohammed de Zeeuw is bij ons ook al geen on bekende meer. 'Migrants and Cinema' is het thema van de studieweek die samen met de Fa culteit voor Vergelijkende Godsdienstwetenschap pen in Antwerpen-Wilrijk en de Stichting VMC Zeeland (Volksgezondheid, Maatschappelijke Ontwikkeling en Cultuur) in de week na Pasen (zie agenda) wordt georganiseerd. Aan de orde komt de beeldvorming van onder andere Flin- does, Joden en Islamieten. Prof. dr. Jamnadas Go- hil uit Antwerpen, prof. dr. Regine Fridman uit Haifa en prof. Fatima Goudman-van Gelder uit het Belgische Zwijndrecht en anderen geven hun visie op film en media vanuit de religie waarvan zij deel uitmaken. Ds prof. drs. Eckart Bruchner, theoloog, film- en mediaspecialist aan de Univer siteit van München, verzorgt enkele colleges mul ticulturele communicatie. In september 1993 nemen wij de beeldvorming omtrent Zeeuwen en hun buren onder de loep. 'Ons Zeeuwen bin zunig?' En in 1994 komt de beeldvorming van het Zeeuws Genootschap aan de orde, in het kader van het 225-jarig bestaan van het Genootschap. 'Degelijk én romantisch!' Dinsdag 8 december 1992 was onze algemene ledenvergadering. Wegens drukke werkzaamhe den traden drs. E.D.K. Radius en mevrouw B. Meindersma uit het bestuur, maar zij blijven wel lid. Hulde voor hun inzet en pioniersarbeid vanaf het allereerste begin. Een nieuw en nu volledig bestuur werd gekozen. Voorzitter: mevrouw J. Soteropoulos B.A., politieke en journalistieke wetenschappen studerend in de USA; vice-voor- zitter: mevrouw drs. P.J. de Rooy-Janse uit We- meldinge, oud-wereld nu Europees-presidente I.A.L.R.W. (International Association of Liberal Re ligious Women); waarnemend voorzitter/ secreta ris: H.W. Göbel M.A. uit Vlissingen, godsdienst historicus, video-genealoog en heraldicus; penningmeester: R.A.M. Verheul uit Dordrecht, filmhistoricus, hoofd opleiding filmdocumentaris- ten./ mediaspecialisten aan de Hogeschool voor de Kunsten te Utrecht; bestuurslid: mevrouw drs. Cath. M.W. de Bont uit Tilburg, theoloog, etno-ci- nematograaf, momenteel filmend in Bolivia. Wordt lid van 'Film en Media' voor slechts 10,- per jaar. Een hogere bijdrage is uiteraard van harte welkom. Via actuele berichtgeving wordt u dan op de hoogte gehouden van interes sante activiteiten die voor leden óf gratis óf met flinke korting toegankelijk zijn. Postgiro 191 08 25 van KZGW-werkgroep Film en Media -CW-, Heemskerckzplein 27, 4384 BD Vlissingen.

Zeeland | 1993 | | pagina 46