)7*~- 48 PI ETER LANKESTER NB Wij vertreken van hier dan 1 april, waar dat ben ik blind voor. Na een verblijf van ongeveer een week in Stet tin is Pieter vermoedelijk terecht gekomen in Schwedt, een stadje aan de Oder, ten zuiden van Stettin. Zwets, den 9 Junie 1812 Waarde en liefve Ouders Deze is dienende om U te melden als dat ik tans weder door de goetheid gods in een rede lijke gezondheid mach verkeren maar noch zwak want ik hebbe nu weder over de twee maanden in het ospetaal gelegen met gevaar lijke ziekte want cle doctoor kwam 3 maal op een dag naar mijn kijken hoe of ik het maakte. ik ben bekend geworden hier in dit stadje door een Seurezijn bij een luitersche domenie die mij zooveel vriendschp bewees op een onbe grijpelijke wijze toen hebbe ik zijn portret moeten maken en het was zeer naar zijn ge noegen want hij is daar de gansche stad mee door gegaan bij al cle voorname burgers en nu Afb. 6: Handschrift brief zeven, eerste deel. loope de burgers mij alle dagen hier in 't ospi- taal de eene voor de handere om van mijn een portret gemaakt te hebben. ik ope dat U deze in een goede welstand zal hebben ontfan- gen Was het anders het zou mijn leet zijn wat hebbe ik nu al lange verlangt om van U mijn ouders te ooren. Sint in Stattien hebbe ik niet meer van U vernoomen want als U brieven hebt geschreven dan zijn ze bij het regement dat zeker wel 60 uuren van mijn vandaan is en zoo men zegt ook al slags geweest met de Rus sen en zij zijn al een gedeelte in Rusland want zij hebben al gedelte Russen krijgsgevangen ge maakt die hier door Polen gekoomen zijn en ik denke als mijn kragten zoo aannemen dat ook wel binnen een weke of drie na d'arremee zal gaan Hoe het hier verder gesteld het is hier een bedroefde landstreek zeer dor en onvrugbaar en op de dorpen een vu ijle manier van leven en zeer scraal en aan alle kanten moet men op passen voor het ongedierte Verder weet ik niets bezonders te screijven als U mijn lieve Ouders duizend maal van mijn gegroed en groed ook mijn vrienden in tholen en bergen en in Vlissinge en aan mijn oude mater en aan alle brave vrienden en bekenden en lieve ouders denkt veelmaal in uwe gebe den aan mijn en mijn toestant. Waarmede ik blijve u liefhebbende zoon P. Lankester Rz ecstt- fat-7JT TZz.L 0 'J/tf-C-KL «2 zte- itJL 9. jLJZ'ZST O y S ff-p flcdt /AALJA— Af Az_ /r

Zeeland | 1993 | | pagina 10