IEDEDELINGEN 79 van Zeeland bijeen te brengen, zodat dit jaar geen extra nummer zal verschijnen. Er volgt nog beraad over de toekomstige financiering en over een alternatieve invulling. Ook hier geldt dat groei van het ledental veel extra mogelijkheden biedt. Huisvesting Sinds de vorige algemene ledenvergadering is het project ter verwerving van eigen huisvesting voorspoedig verlopen. De gemeente Middelburg is bereid het project substantieel te steunen, en ook een aantal instellingen is bereid erin te parti ciperen. De ledenactie is goed verlopen: thans is de stand ca. 60.000 aan toezeggingen. Het be stuur stelt dan ook voor, het project huisvesting te volbrengen. De voorstellen daartoe treft u in de convocatie voor de algemene ledenvergade ring aan. Excursie Als reisdoel voor de excursie is dit jaar Goeree- Overflakkee gekozen. Na bezoeken aan verschei dene streken van Zeeland en een tocht over de Oosterschelde meende het bestuur dat een be zoek aan dit aangrenzende gebied de serie excur sies completeert. Nader bericht aan de leden volgt. Tentoonstelling Zelandia Illustrata De tentoonstelling uit de Zelandia Illustrata zal dit jaar tijdens de maand augustus in huize 's- Hertogenbosch te Middelburg worden gehouden, onder voorbehoud van adequate beveiliging en verwerving van het pand. Het ligt in de bedoe ling de plattegrond van Middelburg van Cornelis Goliath als uitgangspunt voor de tentoonstelling te nemen. Van deze plattegrond is enige jaren ge leden een facsimile-uitgave gemaakt, maar deze heeft ten gevolge van de activiteiten naar aanlei ding van het VOC-festival weinig aandacht gekre gen. Voor de definitieve aankondiging verwijzen wij naar dag- en advertentiebladen en het te ver spreiden affiche. Zie in verband met deze ten toonstelling ook onderstaande mededeling. Suppoosten gevraagd Zoals destijds bij de tentoonstellingen in de voor zaal van de Statenzaal, moet het toezicht op de tentoonstelling uit de Zelandia Illustrata door vrij willigers worden uitgeoefend. Een aantal perso nen is reeds bereid gevonden deze taak op zich te nemen, maar er zijn nog meer vrijwilligers no dig om het toezicht gedurende drie weken te waarborgen. De werkzaamheden bestaan uit sur veillances van ca. 11.00 uur tot 16.00 uur (in de maand augustus) door telkens twee personen en uit het verkopen van publikaties. Aanmelding te lefonisch bij het secretariaat (telefoonnr.01180- 30347, buiten kantooruren via antwoordapparaat) of schriftelijk aan het adres van het Genootschap (Kousteensedijk 7, 4331 JE Middelburg). Gaarne in uw aandacht aanbevolen. Werkgroep Kunstgeschiedenis De Werkgroep Kunstgeschiedenis bestaat op 27 april 1993 één jaar. De Werkgroep stelt zich ten doel inzicht en kennis inzake kunstgeschiedenis te bevorderen. Zij tracht dit doel te bereiken door het organiseren van lezingen, bijeenkomsten en excursies, alsook door bevordering van onder meer onderzoek naar de kunstgeschiedenis van Zeeland en het streven naar behoud, conservatie en verwerving van kunsthistorische objecten. Het ledental bedroeg bij de oprichting zestien en nam sedertdien gestadig toe tot ca. vijftig leden, welk aantal in maart 1993 werd bereikt. Kort geleden werd een aantal leden van de voormalige groep 'Vrienden van Antiek' lid van de Werkgroep, waardoor het ledental thans ruim honderd be draagt. Behalve een korte inleiding over de ge schiedenis van het huis 's-Hertogenbosch aan de Vlasmarkt te Middelburg werden in 1992 drie lezingen georganiseerd over respectievelijk een tentoonstelling van kunstenaarsaffiches in de Schotse Huizen te Veere, de muntenverzameling van het Genootschap in het Zeeuws Museum, en de schilder Dirck van Deelen (tentoonstelling in het stadhuis van Arnemuiden). In het voorjaar van 1993 volgde een lezing over Zeeuwse kleder drachten. Een voordracht over porselein besloot het seizoen. De belangstelling voor de lezingen was zeer bevredigend. Thans worden twee onderzoeksprojecten geën tameerd: het eerste betreft de kunsthistorische as pecten van interieur en exterieur van Zeeuwse woonhuizen, het tweede betreft een onderzoek naar de werken van de schildersfamilie Schütz. Voor beide projecten heeft zich reeds een aantal deelnemers gemeld. Zij gaan binnenkort van start. De excursie van dit jaar gaat naar Antwerpen, dit jaar de culturele hoofdstad van Europa. Er staat een bezoek aan de Jordaens-tentoonstelling en aan de O.L.V.-Kerk (Retabels) op het pro gramma. In de regel zullen vier lezingen per jaar wor den georganiseerd, te weten in de maanden fe bruari, april, oktober en december. Geïnteresseerden in het lidmaatschap van de Werkgroep kunnen zich opgeven bij: Werkgroep Kunstgeschiedenis van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, Burg. M. Bolle- laan 21, 4328 LT Burgh-Haamstede. De contribu tie bedraagt 15,per jaar.

Zeeland | 1993 | | pagina 45