JACOB STAMPERIUS 103 Afb. 4: Lijndecoratie op de Stamperiusschool in Wilhelminadorp, naar een ontwerp van H. Beeke uit Wilhelminadorp. eisen, waardoor zijn werk een beetje kunstmatig aandoet. Misschien was hij gewoon een prima onderwijzer, een boeiend verteller en een goed méns, maar geen gedreven kunstenaar. Als we Stamperius in zijn tijd plaatsen, denk ik dat hij goede jeugdboeken schreef die jongelui zeker aanspraken: voeding voor hoofd en hart! Grootse huldiging Ter gelegenheid van Stamperius' zeventigste ver jaardag, 8 april 1928, verzorgde een huldigingsco mité een receptie in gebouw Concordia te Biltho- ven. Een flinke stapel kranteartikelen getuigt van de belangstelling voor de bekende schrijver: van Groningen tot Middelburg en van Alkmaar tot Helmond werd aandacht aan zijn leven en werk geschonken. In de Stamperius-verzameling zijn eel herinneringen aan deze huldiging bewaard gebleven. Zo is er een verslag van een onbekend iemand die opmerkt dat één van de drie Japen - Jaap van de dominee - zo aardig gesproken heeft. Deze Jaap was in 1928 een bekend arts in Bussum, dr. Jacob Clinge Doorenbos, vader van de journalist en dichter Jenne Clinge Doorenbos. Hij moet onder andere gezegd hebben: 'Wij jon gens stonden vol verlangen te wachten, want ie dere dag had Jaap een nieuw verhaal, waar wij van smulden. De mensen uit het dorp zeiden, dat hij dat uit de mazelen had overgehouden'. Waar de mazelen al niet goed voor zijn! De derde Jaap - Jaap van de schipper - die later dominee Jacob Ossewaarde werd, kon Stamperius niet op zijn feest verwelkomen: hij was al overleden. Ook de vijfenzeventigste verjaardag van Jacob Stamperius is niet onopgemerkt voorbijgegaan. Volgens een lijst in de Stamperius-verzameling ontving hij voor zijn verjaardag 19 bloemstukken, 24 telegrammen, 98 kaartjes, 25 briefkaarten, 57 brieven en maar liefst 139 bezoekers.

Zeeland | 1993 | | pagina 29