122 MEDEDELINGEN geheel Zeeland zijn gemaakt. De film bevat opna men van Middelburg, Vlissingen, Veere, Arnmui- den, Westkapelle, Domburg, Serooskerke, Bigge- kerke, Zierikzee, Zuid-Beveland, Sluis en Groede. De film is een welkome aanwinst van beeldmate riaal dat tot dusverre in de Atlas ontbrak. De schenking omvat ook de historische filmprojector uit dezelfde tijd. Wij houden ons aanbevolen voor soortgelijk beeldmateriaal. Het ligt niet in de bedoeling de verzameling met een omvangrijk filmbestand uit te breiden, maar deze categorie behoort ook illustratief en exemplarisch in de Ze- landia Illustrata vertegenwoordigd te zijn. Het ligt in de bedoeling de film tijdens de eerstvolgende ledenvergadering te vertonen. Schilderijen W.F. Schütz Van een lid dat onbekend wenst te blijven ont vingen wij twee schilderijen van W.F. Schütz ten geschenke. Het betreft een schilderij van het Roeiershoofd te Vlissingen bij ruw weer en een klein schilderij van een tuin bij een huis aan de Rouaansekaai te Middelburg. Wij zijn de schenk ster zeer erkentelijk dat zij het Genootschap hier mee heeft willen bedenken. Verwerving huize 's-Hertogenbosch De ledenvergadering van 15 juni 1993 heeft una niem de voorstellen met betrekking tot de ver werving van huize 's-Hertogenbosch, Vlasmarkt 49/51 te Middelburg, goedgekeurd. Dit was een historisch moment, omdat het Genootschap hier door na 21 jaar weer over eigen huisvesting kan beschikken (in 1972 werd het pand Wagenaar- straat 1 verlaten). Het Genootschap kan nu het 225-jarig bestaan in eigen huis vieren en hoeft niet langer als dakloze van de ene lokaliteit naar de andere te zwerven. De voorzitter bracht in de vergadering dank aan de Commissie Huisvesting, die sinds 1990 de plannen heeft ontwikkeld. Het Genootschap is met name de gemeente Middel burg en de BV Monumentenbeheer erkentelijk voor het royale aanbod dat het project mogelijk maakt: een bijdrage ad 300.000 en een laagren- tende lening ad 300.000. Stichting Huize 's-Hertogenbosch Conform het besluit van de ledenvergadering van 15 juni 1993 is op 30 juni 1993 de Stichting Huize 's-Hertogenbosch opgericht. Voor het onderbren gen van het gebouw in een stichting is besloten, omdat dit belangrijke voordelen met zich mee brengt. Zo is geen overdrachtsbelasting op de aankoop verschuldigd, een hoger restauratiesub sidie is mogelijk en de exploitatie hoeft niet te worden vermengd met de verenigingsrekening. In het stichtingsbestuur zijn benoemd ing. J.I. de Regt, voorzitter, drs. J.H. Kluiver, secretaris, J.A. Heyse, penningmeester, en als overige bestuurs leden R. Jobse, W.A. Kooiman, mr. J. van Marion, J.M. Moraal, J.W. Weug en ir. B. Westenburger. Het stichtingsbestuur gaat met de voorbereiding van de restauratie en renovatie een drukke tijd tegemoet. Thans worden de nodige stappen on dernomen om tot aankoop over te gaan. Bijdragen van de leden Tot dusverre is door de leden in de vorm van ju bileumgiften van 225,-, overige giften, bestellin gen van publikaties en afname van obligaties ca. 60.000 toegezegd. Dit is een verheugend groot bedrag, maar nog niet alle leden hebben aan de actie deelgenomen en hebben waarschijnlijk de definitieve besluitvorming willen afwachten. Wij wekken hen van harte op, nu ook een gift toe te zeggen. Bij dit nummer van het tijdschrift treft u een folder voor dit doel aan. Iedere gift is wel kom. Gebruik, van het gebouw door Genootschap en Werkgroepen Met ingang van het nieuwe seizoen is het ge bouw reeds beschikbaar voor alle Commissies en Werkgroepen die hiervoor met ingang van 1994 de helft van hun jaarlijks subsidie hebben afge staan. Het stichtingsbestuur zal trachten met de beschikbare middelen in een bruikbare accom modatie te voorzien. Aanvankelijk zal er nog wei nig luxe zijn, bij voorbeeld omdat nog met gaska chels moet worden verwarmd. Naarmate res tauratie en renovatie vorderen, zal dit verbeteren. Het ligt bij voorbeeld in de bedoeling de parterre van een heteluchtverwaming te voorzien die te vens voor ventilatie zorgt. Exploitatie van het gebouw Zoals in het plan is uiteengezet, kan het gebouw in het kader van de exploitatie ook voor familie bijeenkomsten en dergelijke worden gebruikt. Hiermee is al enige ervaring opgedaan. In de cember vorig jaar is een receptie voor bestuurs-, commissie- en projectleden van het Genootschap gehouden en recentelijk diende het gebouw voor een receptie ter gelegenheid van het huwelijks feest van één van de bestuursleden. Wij maken de leden gaarne op deze mogelijkheid attent. Het gebouw is centraal gelegen en de indeling is zeer geschikt voor dit soort evenementen. Voor nadere informatie wende men zich tot het secretariaat. Giften boven de contributie De giften voor de verzamelingen boven de con tributie belopen thans reeds het recordbedrag

Zeeland | 1993 | | pagina 48