MEDEDELINGEN 123 van 6.500. Het is verheugend dat de bijdragen een stijgende lijn vertonen. In de beginjaren was de opbrengst steeds ca. 3000,-, maar na de actie voor de Roman-Atlas, die 13-000 opbracht, is het niveau op een hoog peil gebleven. Na de aanschaf van de Roman-Atlas ten bedrage van 33.500, die de bodem van het Begunstigers fonds in zicht bracht, is thans weer enige reserve gevormd, die het mogelijk maakt slagvaardig aan te kopen wanneer zich een gelegenheid voor doet. Verwerving historische piano De Werkgroep Muziek was in de gelegenheid een waardevolle historische piano aan te kopen. Het is een instrument uit ca. 1820 van de Amster damse instrumentmaker Van der Does. Het is uit gerust met meerdere pedalen, onder meer een Turkse trom en een 'peau de buffle', een register waarbij een strook leer tussen hamer en snaar een gedempte klank geeft. Behalve de Zierer vleugel is nu een instrument van Nederlandse makelij beschikbaar waarop genremuziek uit het begin van de negentiende eeuw kan worden uit gevoerd. Van der Does heeft blijkens veilingcata logi in die tijd ook instrumenten in Zeeland gele verd. Te zijner tijd zal een uitgebreidere beschrijving volgen. Omvangrijk jaarboek Het Archief zal dit jaar dank zij sponsoring van de bijdrage van dr. J.L. Kool-Blokland en dr. C.M. van Hoorn over medici en medische zorg te Zie- rikzee in de zeventiende en achttiende eeuw be duidend omvangrijker. Deze bijdrage zal ca. 112 bladzijden tellen. Daarnaast zullen een aantal an dere artikelen een plaats kunnen krijgen, onder meer de oratie van prof. dr. RA. Henderikx over de oudste nederzettingsgeschiedenis van Walche ren en een bijdrage over middeleeuwse kerkto rens op Zuid-beveland van de hand van de heer Burger. De grote omvang van het jaarboek komt in de plaats van een extra aflevering van het tijd schrift Zeelandwaarvoor, zoals in het vorige nummer werd gemeld, geen sponsoring kon wor den verkregen. Benoeming thesaurier Tijdens de ledenvergadering van 15 juni 1993 werd de heer J.A. Heyse tot thesaurier van het Genootschap benoemd. Hij was in 1991 regle mentair afgetreden, maar was bereid met ingang van dit jaar deze belangrijke taak opnieuw op zich te nemen. De voorzitter dankte de tussen tijds benoemde thesaurier, de heer M.J. Van der Linde, voor het werk dat hij voor het Genoot schap heeft verricht. Afscheid prof. dr. H.J. Pabbruwe Tijdens de ledenvergadering van 15 juni 1993 nam prof. dr. H.J. Pabbruwe afscheid als vice- voorzitter van het Genootschap. Hij was dit jaar aftredend en wenste niet voor herbenoeming in aanmerking te komen. De voorzitter dankte hem voor het vele werk dat hij voor het Genootschap heeft verricht, onder meer in de vorm van waar devolle juridische adviezen, werving van Begun stigers in Zeeuwsch-Vlaaderen en vertegenwoor diging van het Genootschap in het bestuur van de Zeeuwse Museumstichting. Tijdens de decem- bervergadering zal in de vacature worden voor zien. Prof. Pabbruwe is bereid het Genootschap ook in de toekomst als juridisch adviseur van dienst te zijn. Gelukwens Wij richten een gelukwens aan ons bestuurslid dr. Albert Clement, die op 15 juni j.l. in het huwelijk trad met de organiste Margreeth C. de Jong. Vele leden en bestuursleden waren aanwezig bij de met werken van J.S. Bach opgeluisterde kerk dienst en de aansluitende receptie in huize 's-Hertogenbosch Jubileum Programma van activiteiten voor de jubileumvie ring van het Genootschap in 1994. Presentatie van het beleidsprogramma van het Genootschap voor de komende jaren. Het jubileumjaar zal in het teken staan van de Verlichting en de Romantiek. Het jubileumjaar zal - mogelijk in het bijzijn van een lid van de Koninklijke Familie - op 25 ja nuari 1994 in het stadhuis van Vlissingen met een voordracht van prof. dr. W.W. Mijnhardt over de Vlissingse tijd van het Genootschap geopend worden. Januari t/m maart 1994. Tentoonstelling in het Gemeentemuseum van Vlissingen over de begin tijd van het Genootschap in Vlissingen. 28 januari, 4, 11 en 18 februari 1994. Colleges te verzorgen door het Genootschap. 8, 10, 11, 12 en 13 maart 1994. Concerten te geven door het Zeeuws Orkest met medewerking van een ad-hoc Zeeuws Philharmonisch Koor ter gelegenheid van het 225-jarig jubileum van het Genootschap. In samenwerking met de NCRV zal onder andere een compositie van Bram Beek man, getiteld 'Luctor et Emergo', worden uitge voerd. De NCRV zal het concert opnemen voor een uitzending en een bandopname verzorgen. 4 en 5 juni 1994 wordt een congres gehouden waarin onderwerpen uit de geschiedenis, letter kunde, theologie, kunst, fotografie en muziek zullen worden behandeld. De Werkgroep Muziek

Zeeland | 1993 | | pagina 49