MEDEDELINGEN 162 Genootschapscolleges 1993-1994 In januari en februari 1994 wordt serie III van de genootschapscolleges gegeven. De titel van de le zingencyclus is Astronomie: bouw van heelal. De lezingen worden op 28 januari en op 4, 11 en 18 februari 1994 gehouden. Voor meer informatie raadplege men de folder over de genootschaps colleges, welke op het bureau van het Genoot schap verkrijgbaar is en bij inschrijving wordt toe gezonden. Nieuwe prentbriefkaart Dit jaar is de keuze voor een nieuwe prentbrief kaart gevallen op een interieur. Het is een aqua rel vervaardigd door J.P. Bourjé (1774-1834) van het interieur van een herenboerderij op Walche ren ca. 1820, met de voorstelling van een jong gezin en een in de Bijbel lezende oude vrouw. Het interieur kon nog niet worden gelokaliseerd. De aquarel werd verworven in 1992. De prent briefkaart kost 1,- per stuk. Leden genieten 10% korting. Bij afname van meer exemplaren wordt een reductie in procenten gegeven gelijk aan het aantal afgenomen kaarten tot een maximum van 50%. U kunt de kaart bestellen bij het secretari aat, Kousteensedijk 7 4331 JE, telefoon 01180- 30347. U kunt uw bestelling ook inspreken wan neer het kantoor niet bezet is. Bestaande prentbriefkaarten Op een afzonderlijke bladzijde geven wij een overzicht van de reeds bestaande prentbriefkaar ten. Deze kunnen onder dezelfde voorwaarden worden geleverd als de nieuwe prentbriefkaart. Ledenvergadering De ledenvergadering zal plaatsvinden op maan dag 13 december a.s. in huize 's-Hertogenbosch. Behalve de gebruikelijke punten zoals notulen en begroting staat een ontwerp-meerjarenplan voor 1994-1997 op de agenda. Na de pauze zullen de reeds eerder aangekondigde historische films worden vertoond met opnamen van Middelburg, Vlissingen, Veere, Arnemuiden, Westkapelle, Domburg, Serooskerke, Biggekerke, Zierikzee, Zuid-Beveland, Sluis en Groede. De films zijn in 1936 opgenomen door W. Kramers te Den Haag. Zijn neef, de heer A.E. Kramers, schonk de films aan het Genootschap. Huize 's-Hertogenbosch Wanneer dit nummer verschijnt zal het huis 's- Hertogenbosch zijn verworven door de daartoe opgerichte stichting 'Huize 's-Hertogenbosch'. De Stichting heeft reeds initiatieven ontwikkeld voor de restauratie en renovatie die naar plan nog dit jaar zal beginnen. Inmiddels wordt van het ge bouw een steeds frekwenter gebruik gemaakt. De Stichting zal trachten de accomodatie op korte termijn zoveel mogelijk te verbeteren. Tijdens de restauratie en renovatie zal cle parterre bruikbaar blijven, al zal er wel eens een periode met enig ongemak zijn. Het ligt in de bedoeling de par terre en ook de etage van Vlasmarkt 49 voor de verenigingsactiviteiten te gebruiken. De etage van Vlasmarkt 51 zal in het kader van de exploitatie worden verhuurd. Historisch onderzoek Inmiddels is een historisch onderzoek naar het pand ingesteld. Daaruit is gebleken, dat de voor gevel oorspronkelijk een timpaan heeft bezeten en dat de gevel in een albast-imitatie beschilderd was. Ook waren er op de etage aan de achter zijde kamers, idem een kamer boven de keuken. Het dak was ook aan de achterzijde van een plat gedeelte met balustrade voorzien. In de zaal blij ken ook de hoekstukken van het plafond beschil derd te zijn. Het streven is om de oorspronkelijke toestand zoveel mogelijk te herstellen. Giften huisvesting Bij de stukken voor de ledenvergadering treft u een oproep aan de leden die nog geen gift toe zegden om dit alsnog te doen. Tot dusverre re ageerden ca. 250 leden met toezeggingen tot een bedrag van ca. 60.000. Dit is een substantieel bedrag, maar niet voldoende. Vele leden hebben destijds nog gewacht tot de plannen definitief zouden zijn. Dat is nu het geval en wanneer ie der naar vermogen bijdraagt kan het uiteindelijke streefbedrag van 225.000 als eigen bijdrage van het genootschap worden bereikt. De meeste le den gaven tot dusverre de jubileumgift. Hoewel de 225 natuurlijk het meest op prijs wordt ge steld zijn ook lagere bedragen uiteraard welkom. Afb. 1-5: De bestaande prentbriefkaarten: 1. Rekenkamer van Zeeland; 2. Vlissingse Poort te Middelburg; 3- Gaffel schip voor Zierikzee; 4. Raam van de rederijkerskamer te Veere; 5. Gezicht op Middelburg door A. van de Venne.

Zeeland | 1993 | | pagina 44