164 MEDEDELINGEN Werkgroep Film/Media-Communicatieweten schappen In het kader van liet jaar van de ouderen en de tentoonstelling 'Ouderen en Educatie' in de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg vertoonde de Werkgroep Film/Media-Communicatieweten schappen op 31 augustus 1993 in de Zeeuwse Bi bliotheek de op Walcheren spelende film Lente lied uit 1936. Een dankwoord aan de sponsors - Zeeuwse Bibliotheek, Lions Club Vlissingen en de Koninklijke Scheldegroep - besloot deze ge slaagde filmdag. Drs. Iman Wilkens zal tijdens een eind van dit jaar te houden bijeenkomst over beeldvorming Zeeland en Klassieke Oudheid spreken. Hij heeft met zijn boek Where Troy once stoodin 1992 on der de titel Waar eens Troje lag in het Nederlands verschenen, veel publiciteit gekregen. Op 31 augustus werd tijdens een korte alge mene ledenvergadering de heer J.W. Weug als voorzitter FMC-Fondsverwerving benoemd. Film vertoningen zijn duur en sponsoring is een le vensnoodzaak voor de Werkgroep. Een hogere contributie geeft geen wezenlijke verlichting, meer Werkgroepleden wel, omdat subsidiënten daarnaar kijken. Wordt ook 'tientjeslid', dan houden we u op de hoogte en krijgt u tijdig bericht van zijn voor dracht. Stort nu onder vermelding van 'contribu tie 93-94' 10,00 op Postbanknummer 191 08 25 ten name van KZGW-Werkgroep Film/Media- Communicatiewetenschappen, Heemskerckplein 27, 4384 BD Vlissingen, en u ontvangt een uitno diging voor de lezing van drs. Iman Wilkens. Overdracht Huize 's-Hertogenbosch Op 12 november j.l. vond de eigendomsover dracht plaats van huize 's-Hertogenbosch door de heer en mevrouw P. van der Veen-Hondius aan de Stichting Huize 's-Hertogenbosch. Als symbool van de overdracht overhandigde mevrouw van der Veen de beide historische smeedijzeren sleu tels van het pand aan de voorzitter van de stich ting ing. J.l. de Regt. Verschijning Archief Door de extra omvang van het Archief 1993 en de omstandigheid dat de door de firma Glaxo ge sponsorde bijdrage over 'Zierikzeese medici in de 17e en 18e eeuw' speciaal zal worden gepresen teerd, zal het Archief 1993 eerst in maart 1994 verschijnen. Wij vragen de leden begrip voor deze omstandigheden. Jubileumcongres Ter gelegenheid van het jubileum van het Ge nootschap zal op 10 en 11 juni 1994 een congres worden gehouden met als thema de Romantiek. De Verlichting is de aanleiding geweest tot de op richting van het Genootschap, en de Romantiek heeft de richting bepaald waarin zij zich verder heeft ontwikkeld, waaronder de grote nadruk op op de geschiedschrijving en het aanleggen van museale verzamelingen. Het congres is georgani seerd in samenwerking met de werkgroepen van het Genootschap en zal in de plaats komen van de jaarlijkse Historische Studiedag van de Werk groep Historie en Archeologie. Op vrijdagavond zal prof. dr. A.C. Zijderveld, hoogleraar sociologie aan de Erasmusuniversiteit te Rotterdam een voordracht houden over de betekenis van de Ro mantiek in Zeeland, met name op letterkundig en levensbeschouwelijk terrein. Op zaterdag worden lezingen verzorgd door drs. G. de Werd over Ba rend Cornelis Koekkoek (1803-1862), door drs. M.M. Boom over de ontwikkeling van de fotogra fie in de negentiende eeuw, door prof. dr. H.A.M. Snelders over de invloed van de Romantiek op de natuurwetenschappen en door drs. M.J. Pon- sioen over cle romantische muziek in Zeeland. Het congres wordt afgesloten met een diner. Ver dere bijzonderheden over tijden en aanmelding volgen nog. Werkgroep Historie en Archeologie De werkgroep Historie en Archeologie organi seert op donderdag 6 januari 1994 een voor dracht over lopend onderzoek. Voorzitter drs. J.H. Kluiver zal dan een voordracht houden over het onderwerp "Adriaen van de Venne's gezicht op de haven van Middelburg. Afbeelding van een historische gebeurtenis'. Huize 's-Hertogenbosch, Vlasmarkt 51, Middelburg. Aanvang: 20.00 uur. Afb. 6:. Interieur van een herenboerderij op Walcheren door J.P. Bourjé ca. 1820.

Zeeland | 1993 | | pagina 46