PIET RIJKEN 169 Afb. 3: De Schelde bij de Schoone Waardin, pointillistisch (1985). Hans Heeren, Louis Heymans, Jac. Prince, Rai- nond Kimpe, Sarika Góth. Wim Vaarzon Morel, I.C. van Schagen en A. v.d. Feer tot de oprichters van de Zeeuwse Kunstkring. Na een ruzie stapten Heeren, Rijken en de in 1956 toegetreden Andries Minderhout op en richtten de Stichting Zeeuwse Beeldende Kunstenaars op. Van verenigingen en organisatorische zaken moet Piet bepaald niet veel hebben. Veel meer houdt hij van fietsen en wandelen. De 'wandelclub van Piet' was jaren lang een begrip: hij stippelde routes uit en maakte vervolgens eenmaal per maand met een groep liefhebbers een fikse wandeling door het Zeeuwse landschap. Velen hebben in de loop dei- jaren meegelopen en bewaren goede herinnerin gen aan die zondagochtenden. Antiek, klassieke muziek, film en schaken behoren eveneens tot zijn belangstellingsgebieden. In het voorjaar van 1995 zal het Zeeuws Museum te Middelburg een tentoonstelling inrichten van schilderijen van Piet Rijken. Literatuur Encyclopedie van Zeeland, deel II (Middelburg 1982). Sijnke, Peter. 'Piet Rijken treedt niet graag op de voor grond'. In: De Faam/De Vlissinger van 2 september 1987. Smit, Saskia, Paul van der Velde. Kunst boven water. Een verkenning van de beeldende kunst in Zeeland in de jaren veertig tot zestig. Middelburg 1988.(Zeeuwse Katernen 3). Afb. 2: Dode zonnebloem (1990). Deze illustratie in kleur is mogelijk gemaakt door subsidie van de gemeente Middelburg.

Zeeland | 1994 | | pagina 31