Informatie 'De geheimen van de kerk van Kapelle onthuld' In 1873 verscheen van de hand van de grondlegger van de monumentenzorg in Nederland, Victor de Stuers, het beroemd geworden artikel 'Holland op zijn smalst'. Toen hij twee jaar later Kapelle bezocht had, schreef hij over de kerk: 'Onder de Zeeuwsche dorpskerken bekleedt dit gebouw een eerste plaats'. Auteurs als bijvoorbeeld Dresselhuis (1845), Bijlo (1923), Van Ysseldijk (1968), Dekker (1971 en 1979) en Hulsbergen (1984), hebben in de loop van de tijd over de kerk van Kapelle geschreven. Echter een boek waarin alles overzichtelijk is gegroepeerd, getoetst aan de huidige inzich ten en aangevuld met een grote hoeveelheid informatie uit niet eerder onderzochte archi valia, was er tot nu toe niet. Gerard J. Lepoeter, auteur regionale geschiedenis, is er met de samenstelling van dit boek in geslaagd, in deze leemte te voorzien. Jarenlang en uit puttend archiefonderzoek heeft geresulteerd in een publikatie van formaat. De grote hoe veelheid gegevens die tevoorschijn is gekomen, is zorgvuldig ingepast in hetgeen reeds eerder in de gedrukte bronnen werd opgenomen. Het resultaat is een duidelijk en over zichtelijk lees- en kijkboek. Vooral ook als naslagwerk èn als voorbeeld op welke wijze de geschiedenis van een kerk belicht kan worden, zal dit boek ongetwijfeld een goed onthaal krijgen. Technische gegevens Het boek 'De geheimen van de kerk van Kapelle onthuld' ISBN 90-70298-23-6 heeft het formaat 17 x 24 cm en omvat plm. 500 bladzijden. Het bevat ter ondersteuning van de tekst circa 200 zwartwit afbeeldingen. Vele hiervan zijn nieuw, onder andere van belangwek kende documenten en brieven. De afwerking is genaaid gebonden in een stevige vierkleuren omslag. Ten behoeve van de kwaliteit van het illustratiemateriaal is het gedrukt op 135 grams wit houtvrij machinecoated halfmat papier. De prijs van het boek bij voorintekening bedraagt 45,(exclusief verzendkosten). Na 1 december 1995 wordt de prijs verhoogd tot 50,(exclusief verzendkosten). Het boek verschijnt zaterdag 11 mei 1996. Het is een uitgave van de Heemkundige Kring De Bevelanden te Goes en wordt gedrukt bij Oosterbaan Le Cointre b.v. te Goes.

Zeeland | 1995 | | pagina 50