160 MEDEDELINGEN Actie Huize 's-Hertogenbosch Bij dit nummer treft n een brief en acceptgiro kaart voor een actie ten behoeve van Huize 's-Hertogenbosch. Dit is een vervolg op de jubi leumactie die in 1993 plaatsvond. Aan die actie deed een 400-tal leden mee wat in een opbrengst van ruim 60.000 resulteerde. Wij richten ons dit maal tot cle leden die nog niet deelnamen aan de actie. Wanneer deze leden in plaats van een gro tere gift telkens kleine bedragen geven, wordt het doel, een eigen investering van ca. 150.000 toch bereikt. Wij wekken u van harte op aan de actie deel te nemen. Vrijwilligers gevraagd Na de basiswerkzaamheden van restauratie en re novatie blijft nog heel wat te doen aan Huize 's- Hertogenbosch. Dit zijn voor een deel ook een voudige werkzaamheden zoals het repareren en witten van muren, eenvoudig schilderwerk, aan brengen van nieuwe bedrading in lichtkronen e.d. Vele van onze leden hebben als doe-het-zel- vers hiertoe ongetwijfeld ook de nodige be kwaamheden. Wij zullen het zeer op prijs stellen wanneer deze wat hand- en spandiensten bij het verder op orde brengen van Huize 's-Hertogen bosch zouden willen verlenen. Mocht u daartoe bereid zijn wil dan contact opnemen met het se cretariaat: 0118-630347. Werkgroep Muziek Pianomuziek van Gerard von Brucken Fock. Als deel 3 in de door het Genootschap uitgege ven reeks Exempla Musica Zelandica verschijnt in 1995 een uitgave met pianowerken van Gerard von Brucken Fock. De editie, voorzien van een Engelstalige inleiding, bevat de 5 Moments musi caux op. 11 en vier delen uit de 12 Klavierstuk ken op. 27. Intekenaren genieten een reductie van 20% en betalen slechts 28,— voor deze uit gave. Bovendien hebben zij gratis toegang tot het presentatieconcert op 30 december a.s. in de Bur gerzaal van het Stadhuis te Middelburg (aanvang 20.00 uur). Dit door de Werkgroep Muziek geor ganiseerde concert wordt verzorgd door de pia niste Marianne Boer en de sopraan Nienke Oos tenrijk. Omdat de uitgave op het moment dat dit tijdschrift verschijnt bijna in druk is, dienen in de intekening geïnteresseerden zich ten spoedigste telefonisch op te geven bij het Genootschap (tel. 0118-630347) of bij dr. A.A. Clement (tel. 0118- 624895). Nieuwe prentbriefkaart. Aquarel door Abraham Rademaker, de Grote Kerk van Veere, vervaardigd naar een schilderij van Jan van der Heyden uit 1682.

Zeeland | 1995 | | pagina 46