'S LANDS KAMER TE ZIERTKZEE Afb. 11: Detail stucwerk van het plafond in de gang. Foto Beppy Everaerts. Tekening van de kamer van de dijkgraaf. F. barones van Lynden-Banzet. dige veranderingen aan het dak werden doorge voerd. De totale verbouwing van de zolder tot kantoorruimte zoals wij die nu kennen, heeft pas in 1964 plaatsgevonden. Ondanks het feit dat bij de verbouwing de his torische delen zoveel mogelijk werden gespaard, is het huis inwendig drastisch veranderd. Kon De Vos omstreeks 1910 nog opmerken dat het interi eur het voorname aanzien van de grote verbou wing van 1763 had behouden, vandaag is daar niet veel van over. De Vos roemt bij voorbeeld de spiegelbeeldige tekening van de marmeren platen in de gang, maar nu zien we tamelijk saai Car- rara-marmer, aangebracht in 1937. De fraai gesne den deur met geschilderd bovendeurstuk in de rechter voorkamer, door De Vos beschreven, is verdwenen. En van de in de koopakte van 1823 genoemde penanttafels met spiegels en de vaste spiegels ontbreekt elk spoor15. Overblijfselen uit de achttiende eeuw Wat er in het interieur rest van de verbouwing van 1761-1763 laat een coherente, eenvoudige ro cocostijl zien. De indeling van de benedenverdie ping wordt nog steeds bepaald door de oor spronkelijke twee huizen: de brede gang verbindt beide oude gebouwen (afbeelding 10). Het stuc werk op het plafond van de gang is in rechthoe kige compartimenten verdeeld. Deze zijn be grensd door dubbel lijstwerk. Het binnenste is onversierd, het buitenste is opgebouwd uit in- en Afb. 12: Voluten over twee deuren aan de gangwand.

Zeeland | 1996 | | pagina 11