MEDEDELINGEN 35 Afronding renovatie Bij het ter perse gaan van deze aflevering van het tijdschrift Zeeland was de renovatie vrijwel afge rond. In deze fase zijn de leidingen vernieuwd, is verwarming aangelegd en is een aantal ruimten opgeknapt. De beschikbare gelden waren (nog) niet toereikend om alle ruimten aan te pakken. Het plan is om deze gefaseerd te behandelen, met prioriteit voor de essentiële gebruiksruimten. Het gebouw is nu wel volledig bruikbaar, ook al zijn de ruimten nog niet geheel afgewerkt. In het voorjaar zullen ook de werkzaamheden aan de tuin ter hand worden genomen. Een werkgroep beraamt hier plannen voor. In Vlasmarkt 49 zal een verkooppunt voor publikaties worden onder gebracht. Wij zullen u van de voortgang op de hoogte houden. Archief 1995 Het jaarboek 1995 zal dit voorjaar verschijnen. Daarmee is de achterstand ingehaald. De Com missie tot Redactie van Archief en Werken hoopt het jaarboek 1996 in het kalenderjaar uit te bren gen. Werkgroep Film/Media/Communicatie Onze leden zijn geïnformeerd over de Zeeuwse Filmdagen die van 29 februari tot en met 3 maart 1996 zijn gehouden. Zeeuwse films zijn in Mid delburg en dit jaar voor het eerst ook in Oostburg vertoond. Heeft u nog oud foto-, video- of film materiaal of weet u dit elders aanwezig, dan kan dit aan het Genootschap worden geschonken of in bruikleen gegeven. Het zou jammer zijn als historisch beeldmateriaal over Zeeland na ver loop van tijd zou verdwijnen en vervagen. Bij de komende verbouwing van het Van de Perrehuis zal een ruimte voor conservering van audio-visu eel materiaal worden gereserveerd. Prof. dr. J. Groebel van de Rijksuniversiteit Utrecht is gevraagd in september een inleiding massacommunicatie te verzorgen. Drs. J.C. Schouwenaar is uitgenodigd in okto ber te spreken over Zeeuwse pers in de negen tiende eeuw. Het historisch onderzoek naar de journalist Van Sorge, die destijds een belangrijke rol heeft ge speeld in het verbinden van Walcheren met Zuid- Beveland door de Sloedam en de aanleg van de spoorlijn, vordert gestaag. Mevrouw P.L. Krijgs man heeft hiervoor al veel werk verzet. Zij is tevens penningmeester van de Werkgroep Film/ Media/Communicatie geworden. Inschrijving nieuwe leden door middel van het gireren van contributie 1996 a 15,- huisgeno ten 5,- op postgiro 19 10 825 t.n.v. de Werk groep Film/Media/Communicatie te Middelburg. Secretariaat als vanouds H.W. Goebel M.A., Heemskerckplein 27, 4384 BD Vlissingen, tele foon (0118) 471 364. Afb. 1: Gezicht op de Oosterschelcle tussen Zierikzee en Ouwekerk met zeilend schip. Ge kleurde gravure naar te kening van D. Kleyne, 1800. RAZ, Zei. 111. II, 1900. Deze gravure is als prentbriefkaart te koop bij het Genoot schap voor het bedrag van 1,-.

Zeeland | 1996 | | pagina 37