52 xiaawsr hi.a\i>i Resultaten Zijn er nu al resultaten van de fusie? Jazeker! In de eerste plaats de tarieven. Vergelijkt men de ta rieven van het waterschap Zeeuwse Eilanden voor 1996 met de tarieven zoals die zouden zijn als de oude waterschappen nog zouden bestaan, dan zien we het volgende beeld: T.I.E.N. Gedurende het gehele fusieproces was T.I.E.N. het wachtwoord. T.I.E.N. betekent: Tijdige Infor matie Een Noodzaak. En bovendien geeft het cij fer 10 aan dat die informatie van hoge kwaliteit moet zijn. Zowel naar binnen (via het maande lijks informatieblad FusieFeiten) als naar buiten (informatie aan hoofdingelanden en aan de be volking (ingelanden) via de pers) is steeds ge tracht zo open mogelijk informatie te verstrekken. Walcheren Schouwen-Duiveland Tholen en Sint Philipsland Noord- en Zuid-Beveland Zeeuwse Eilanden omslag ongebouwd* f 135 f 101, 140,— 118 f 108,36 omslag gebouwd* f 2,61 3,70 f 4,49 2,96 4,35 ingezetenen- omslag* f 80,-1 138, 109. 110, 88.— tarief verontreinigings heffing* 106, 112, 105, 130.— 99 respectievelijk per hectare, eenheid economische waarde (het tarief van Zeeuwse Eilanden is per 5000 gulden, de andere tarieven per 3000 gulden economische waarde), woning en vervuilingseenheid Over het geheel genomen zien de tarieven van het waterschap Zeeuwse Eilanden er dus gunstig uit. Door onder meer lagere personeelskosten (2,3 miljoen per jaar minder) hopen we de tarie ven in de hand te houden. Overigens is verdere kostenbesparing ook mogelijk door een goede, strakke organisatie en een grote mate van kosten bewustzijn. Een waterschap heeft geen ander geld dan het geld dat zijn ingelanden bij elkaar brengen. Met dat geld moet zo zuinig mogelijk worden omgesprongen. Ook is nu al duidelijk dat zo'n grote organisatie het toelaat om voldoende kennis op vele terrei nen in huis te hebben. Dat is ook nodig, want met name de eisen op het gebied van milieu worden steeds strenger en steeds ingewikkelder. Zowel naar binnen als naar buiten toe gaat het waterschap Zeeuwse Eilanden een milieuvriende lijk beleid voeren. Wij gebruiken bij voorbeeld papier dat zonder chloor gebleekt is en dat voor een deel uit eerder gebruikt papier bestaat. Maar ook naar buiten toe zal men merken dat het wa terschap Zeeuwse Eilanden een brede kijk heeft op zijn taak. In de praktijk betekent dat, dat ook natuur en landschap de volle aandacht hebben, naast - uiteraard - de traditionele taken. Tot slot Toen de fusiebesprekingen in september 1993 begonnen was er reeds sprake van dat Goeree- Overflakkee bij Zeeland zou worden gevoegd. Sommigen speelden toen met de gedachte om daarop te wachten en dan drie waterschappen in Afb. 4: Maaien en delven van een watergang bij Kerk- werve. Foto: Rudy Visser.

Zeeland | 1996 | | pagina 18