MEDEDELINGEN 119 Secretariaat Genootschap Het secretariaat van het Genootschap is wegens vakantie van 9 t/m 14 september 1996 gesloten. Genootschapscolleges 1996—1997 Van september 1996 tot en met februari 1997 worden opnieuw genootschapscolleges verzorgd. De colleges bestaan uit drie series. In elke serie staat één onderwerp centraal. Serie I: Kunstgeschiedenis: Vrouw en ezel (ver zorgd door drs. C. Portheine-Caudri). Serie II: Zekerheid/onzekerheid in wetenschap en samenleving (verzorgd door prof. ir. H.P. van Heel). Serie III: Natiestaat, nationalisme en inter-/supra- nationalisme (verzorgd door prof. dr. S.W. Cou- wenberg). Alle genootschapsleden hebben inmiddels het programmaboekje toegezonden gekregen. Sprekers gezocht Bestuursleden van verenigingen kennen het pro bleem uit ervaring: het vinden van een geschikte spreker of spreekster voor de jaarvergadering of het lezingenprogramma van het winterseizoen. De lezinghouders uit de eigen organisatie zijn na verloop van tijd allemaal een keer aan het woord geweest, dus hoe nu verder? Een compleet en zo actueel mogelijk overzicht van sprekers over Zeeuwse onderwerpen, een voor ieder te raadplegen sprekersgids, zou uit komst kunnen bieden. In diverse provincies func tioneert zo'n gids al lange tijd, en met succes. In Zeeland ontbreekt iets dergelijks tot nu toe. Een gemis dat door een groeiend aantal organisaties wordt gevoeld. Daarom hebben het Genootschap en de consulent regionale geschiedbeoefening het plan opgevat om in die behoefte te voorzien. Wij stellen ons de gang van zaken ter voorberei ding van zo'n gids als volgt voor. Eenieder die zich wil laten registreren als spreker of spreekster over één of enkele Zeeuwse onderwerpen, ver zoeken wij vriendelijk een eenvoudig registratie formulier (met toelichting) aan te vragen. Dat kan schriftelijk met behulp van een briefkaart (Kous- teensedijk 7, 4331 JE Middelburg) of telefonisch ((0118) 65 43 47) bij het secretariaat van het Ge nootschap. Bent u beschikbaar voor één onder werp, dan kunt u volstaan met één formulier. Wilt u in de beoogde gids voor meer onderwer pen vermeld worden, dan kunt u meer exempla ren van het formulier aanvragen en invullen. Elk onderwerp dat een relatie met Zeeland heeft, komt in principe voor vermelding in aanmerking. Deze oproep verschijnt in een aantal bladen, maar het is uiteraard de bedoeling dat u slechts eenmaal reageert. Het is dus duidelijk dat wij het initiatief leggen bij de lezers van deze oproep: dat lijkt ons effi ciënter dan elk lid van het Genootschap onge vraagd het formulier aan te bieden. Bij voldoende respons ligt het in de bedoeling de daarvoor in aanmerking komende gegevens te verwerken tot een handzame en voor ieder te raadplegen gids, waarvan de verschijning te zijner tijd nader zal worden aangekondigd. Het streven is erop ge richt om in elk geval een zo compleet mogelijke gids van sprekers op het terrein van de geschie denis van Zeeland samen te stellen. Voor nadere inlichtingen over de sprekersgids in voorbereiding kunt u terecht bij: drs. A.P. de Klerk, consulent regionale geschiedbeoefening Zeeland, telefoon (0118) 638920 (maandag, dins dag en woensdagochtend). Werkgroep Theologie De Werkgroep Theologie heeft voor haar pro gramma voor het seizoen 1996-1997 het thema 'hernieuwde belangstelling voor de historiciteit van Jezus van Nazareth' gekozen. Over dit onder werp zullen een drietal lezingen worden georga niseerd. De eerste lezing wordt op 29 oktober 1996 verzorgd door prof. dr. Klijn (Groningen), die zal spreken over de vroegschristelijke reactie op de historische Jezus. Op 12 december 1996 spreekt prof. dr. den Heyer (Kampen) over de re sultaten van het onderzoek naar de historische Jezus. Een derde lezing, waarvoor nog een inlei der wordt gezocht, zal gaan over de vraag, in hoeverre er nog een referentiekader bestaat voor de overdracht van de boodschap van Jezus van Nazareth. Verkoop publikaties Op 5 en 6 oktober 1996 zal het Genootschap met een boekenstand vertegenwoordigd zijn op de antiquarische boekenbeurs in de Pieterskerk te Leiden, en op 9 november in de Nieuwe Kerk te Zierikzee. De voorraad van door leden geschon ken oude boeken raakt uitverkocht en nieuwe schenkingen zijn dus welkom. Zoals al eerder werd bericht, is alles welkom, van oude kinder boeken tot boekjes over brandpreventie. Aanmel dingen via het secretariaat. Indien gewenst wor den de boeken opgehaald. Archief 1938. Deze aflevering van het A rchief be vat het bekende artikel van P.L. Tack over de Walcherse werven, een verhandeling van L.M.G. Kooperberg Anna van Borssele, haar geslacht en omgevingen een artikel van A. Scherpenisse over de naam en het begrip Hayman. Prijs: 40. Er zijn nog tien exemplaren voor verkoop be schikbaar.

Zeeland | 1996 | | pagina 45