MEDEDELINGEN 160 Genootschapscolleges 1996-1997 In januari en februari 1997 wordt serie m van de genootschapscolleges verzorgd. De lezingency clus is getiteld 'Natiestaat, nationalisme en inter/supranationalisme'. De lezingen worden op 17, 24 en 31 januari en 7 februari 1997 gegeven door prof. dr. S.W. Couwenberg. Voor meer infor matie raadplege men de folder over de genoot schapscolleges die op het bureau van het Ge nootschap verkrijgbaar is. Verkoop publicaties Encyclopedie van Zeeland. Complete sets van de Encyclopedie zijn inmiddels uitverkocht. Losse delen n (ha-ry) en in (sh-zv) zijn te verkrijgen voor 75,- per deel. Archief 1904. Archief 1904 bevat een artikel van P.K. Domisse over het onderzoek naar de eerste omwalling van Middelburg. 208 bladzijden. Prijs: 60,-. ledenkorting 10%. Van dit Archief zijn een vijftiental exemplaren voorradig. Erratum In het artikel van Albert Clement in Zeeland 5\3 is op bladzijde 108 een verkeerde foto afgedrukt. Hier had de afbeelding moeten staan die ook is opgenomen in P. Scherft. Een speurtocht door Zeeuws Muziekverleden, blz. 13. Ingebruikneming Huize 's-Hertogenbosch Op vrijdag 13 september is Huize 's-Hertogen bosch officieel in gebruik genomen. In aanwezig heid van een zestigtal genodigden, onder wie vertegenwoordigers van de gemeente Middel burg, betrokkenen bij de restauratie en vertegen woordigers van het Genootschap, onthulde de wethouder cultuur van Middelburg, mevrouw J.C. van Dijk-Sturm, het embleem van het Genoot schap als symbolische openingshandeling. Weliswaar is de restauratie en renovatie nog niet geheel voltooid, maar het gebouw is nu voorzien van alle faciliteiten voor een geregeld gebruik. Naarmate middelen beschikbaar komen, zal de verdere afwerking de komende tijd plaatsvinden. Wij attenderen de leden erop dat het gebouw ook voor recepties en familiefeesten wordt ver huurd. Deze exploitatie is uitbesteed aan hotel brasserie De Huifkar te Middelburg. U kunt daar nadere informatie verkrijgen: tel. (0118) 612998. Nieuwe prentbriefkaart Als afbeelding voor de nieuwe prentbriefkaart is ditmaal gekozen één van de negen aquarellen van Jan Arends van het Huis te Oostkapelle, die vorig jaar dank zij de steun van het Anjerfonds Zeeland, de Provincie Zeeland en andere spon sors konden worden aangekocht voor de histo- risch-topografische atlas 'Zelandia Illustrata'. De afbeelding geeft een gezicht op het huis vanaf de Molenweg, met rechts de fraaie kerktoren van Oostkapelle. Het is een fraai dorpsgezicht en een bewijs dat Arends ook op het terrein van de stads- en dorpsgezichten een groot talent had. De kaart kost, evenals de vorigen van de reeks, 1,- per stuk, met een korting gelijk aan het aantal af genomen kaarten tot een maximum van 50%. Le den genieten daarboven een korting van 10%. De kaart kan ook in combinatie met de in vorige jaren uitgegeven kaarten worden besteld: 1. Re kenkamer; 2. Vlissingse poort Middelburg; 3- Gaf felschip op de Schelde voor Zierikzee; 4. Ge brandschilderd raam rederijkerskamer te Veere; 5. Ijsvermaak Van de Venne; 6. Interieur heren boerderij; 7. Altaarstuk Zierikzee 8. Grote kerk te Veere. Bestellingen kunnen worden gericht aan het secretariaat: Kousteensedijk 7, 4331 JE Mid delburg tel. (0118) 654347.

Zeeland | 1996 | | pagina 46