t t 10 VAN DER HAV1 - -<V - -- - r - S - X Afb. 5: Balans per 1 maart 1881. Onder de activa staat de pas gebouwde loods voor een bedrag van 200. Onder de passiva de hierop betrekking hebbende schuld van 213,11. Het bedrijfsvermogen is van 533,52 op 1 maart 1880 gestegen tot 1.435,42 op 1 maart 1881 (raz, archief D.J. van der Have b.v.). spelen. Hij was een sterke, zelfbewuste, niet altijd gemakkelijke persoonlijkheid die zijn stempel drukte'18. De Wemeldingse periode wordt hierdoor be grijpelijker. Ook voorvallen uit de tijd nadat hij definitief uit Kapelle vertrokken is, kunnen we met deze kennis beter plaatsen. Het pleit voot het karakter en de vasthoudendheid van de jonge Daan van der Have, dat hij overeind is gebleven. Vele jaren later zal zijn schoondochter A.G. var der Have-Lucieer zeggen-, 'De samenwerking heeft maar twee jaar geduurd, want de beide na turen kwamen niet voldoende overeen. Zij gin gen als goede vrienden uiteen'. Met een circulaire, gedateerd 1 januari 1882. maakt D.J. van der Have bekend dat de vennoot schap ontbonden is en dat hij het bedrijf alleer voortzet. Het ligt inderdaad voor de hand dat he compagnonschap niet met een hooglopende ru zie beëindigd is, want Daan van der Have bleer gedurende het jaar 1882 inwonen bij de familie De Vos tot Nederveen Cappel. Het belang van een goede relatie met mr. B.V. van der Bilt, eige naar van de grond waarop de boomkwekerij ge vestigd was, kan hierin een rol hebben gespeeld. Andere wegen Het is niet duidelijk waarmee Hendrik Anthony zich vanaf 1 januari 1882 bezighoudt. In de ko hieren van de hoofdelijke omslag wordt hij over Afb. 6: Werktekening van het kadaster, waarop de situering van de in 1880 op het per ceel Gistelles (sectie E, nummer 859) ge bouwde loods is aange geven. Linksonder op het perceel het woon huis (archief Kadaster Middelburg).

Zeeland | 1997 | | pagina 12