84 MEDEDELINGEN cliedag met als thema 'de Zeeuwse emigratie naar Noord-Amerika in de negentiende eeuw'. Naar aanleiding van het feit dat anderhalve eeuw geleden de eerste grote groep Zeeuwen naar Amerika emigreerde, wil deze studiedag een overzicht bieden van de motieven voor emigratie, de praktische uitvoering van de reis, de vestiging en levensvatbaarheid van de Zeeuwse gemeen schappen in Amerika en het behoud van de Zeeuwse identiteit. De studiedag wordt gehouden in de filmzaal van het Provinciehuis aan het Abdijplein te Mid delburg en is alleen bij voorintekening toeganke lijk. Het volledige programma wordt meegestuurd met het bulletin Nehalennia van de Werkgroep. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het secretariaat van de Werkgroep (tel. (0118) 63 89 20). Werkgroep Muziek Schenking Yamaha-vleugel Van een gever die onbekend wenst te blijven, ontving de Werkgroep Muziek een vrijwel nieuwe Yamaha-vleugel. Ook vanaf deze plaats zeggen wij hem hartelijk dank voor dit kostbare en waar devolle geschenk. Met deze vleugel wordt de Werkgroep in staat gesteld ook muziek van re center datum uit te voeren. Immers, ook voor deze categorie komt het aan op authentieke uit voering. De vleugel is geplaatst in huize 's-Herto- genbosch. Ingebruikname Yamaha-vleugel Op zaterdagmiddag 28 juni aanstaande te 16.00 uur zal de feestelijke ingebruikneming plaatsvin den van de Yamaha-vleugel. De vleugel zal wor den bespeeld door Henriëtte Hashem, die in het verleden als pianiste en violiste was verbonden aan de Nederlandse Omroepstichting. Het con cert, waarmee de Werkgroep tevens haar twintig jarig bestaan viert, is gratis toegankelijk. In ver band met de beschikbare plaatsruimte is het gewenst tevoren plaatsen te reserveren door op gave via cle automatische telefoonbeantwoorder van het Genootschap ((0118) 65 43 47). Activiteitencommissie De jaarlijkse excursie zal niet in het najaar (sep tember) plaatsvinden, maar in het voorjaar van 1998. U ontvangt hierover nog nader bericht.

Zeeland | 1997 | | pagina 54