WERKGROEP HISTORIE EN ARCHEOLOGIE ZEEUWSCHE VEREENIGING VOOR DIALECTONDERZOEK Excursie naar Frans Vlaanderen zaterdag 16 mei 1998 De Werkgroep Historie en Archeologie en de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek organiseren op zaterdag 16 mei 1998 voor hun leden een excursie naar Frans Vlaanderen. In dit gedeelte van Frankrijk wordt nog het Vlaamse dialect gesproken. De heer Rijckeboer is bereid om de gehele dag als gids op te treden. Hij zal onderweg (omgeving Brugge) instappen. Hij zal voor een hand-out met informatie zorgen. PROGRAMMA: 8.50 uur vertrek Vlissingen. 9.20 uur vertrek bus busstation veerplein Breskens. 9.40 uur de heer Rijckeboer stapt in (omg. Brugge); eventueel sanitaire stop. 10.00 uur grens Ghyvelde; door de Moeren en langs het Colmekanaal naar 10.30 uur Bergues. Korte rondrit door de stad met sanitaire stop. 11.00 uur Kassei. Bezoek aan de Kasselberg. Standaardlunch met 2 koffie. 13.30 uur vertrek Kassei 14.00 uur St. - Omer. Stadswandeling met bezoek aan de kathedraal. 16.00 uur vertrek naar Vlaamssprekende dorpen Bollezeele, Volkerinkhove, Broxeele, Rubrouck en Merkegem, waar het gezelschap in 4 of 5 groepen wordt gedropt in dorpscafè's. De heer Rijckeboer zal contact opnemen met Vlaamssprekende inwoners om hun aanwezigheid te waarborgen. 18.00 uur vertrek. De groepen brengen verslag uit van hun bevindingen. 18.30 uur diner te St.- Idesbald. (drankjes voor eigen rekening). 20.30 uur vertrek naar Breskens 22.20 uur overtocht naar Vlissingen. KOSTEN EN AANMELDING. De deelnemerskosten bedragen 90,- per persoon, inclusief lunch en diner; exclusief drankjes. Aanmelding kan uitsluitend geschieden door overboeking op giro 183570 t.n.v. Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek, Esdoornstraat 14, 4306 AH Nieuwerkerk. Uit het overgemaakte bedrag valt uit te maken met hoeveel personen u wenst mee te gaan. De inschrijving geschiedt in volgorde van binnenkomst van de giro-overschrijvingen. Zonder tegenbericht is uw deelname door betaling van het verschuldigde bedrag gewaarborgd. U ontvangt geen nader bericht. Na 1 mei kan uw aanmelding niet meer gehonoreerd worden (Denk aan de tijd van overschrijving). Binnen tien dagen voor vertrek is annulering zonder dringende reden niet meer mogelijk. N.B. Denkt u eraan identiteitspapieren mee te nemen (pas of bewijs van Nederlanderschap). Ook zult u wat Belgische en Franse franken nodig hebben, om iets te kunnen kopen. Wij hopen weer velen van u. op de excursie te mogen begroeten. Het bestuur van de Werkgroep Het bestuur van de Zeeuwsche Historie en Archeologie Vereeniging voor Dialectonderzoek

Zeeland | 1998 | | pagina 48