MEDEDELINGEN 79 mentsrechtbank te Middelburg, en mr. J.J. van der Weel, staatsraad i.b.d., stelt zich tot taak de Juridi sche Werkgroep van het Genootschap nieuw le ven in te blazen. De Juridische Werkgroep was lange tijd actief, met name door het organiseren van lezingen, maar de laatste jaren zijn haar acti viteiten helaas tot stilstand gekomen. Na overleg met het Genootschap is de voorbereidingsgroep tot het oordeel gekomen, dat er zeker behoefte 1 >estaat aan herleving van de Werkgroep. Een eerste lezing zal op donderdag 24 septem ber (20.00 uur) verzorgd worden door mr. R.A. Gonsalves, oud-procureur-generaal te 's-Herto- genbosch, over het onderwerp 'bestrijding van de georganiseerde criminaliteit: opsporingsmetho den, kroongetuigen'. Te zijner tijd zullen uitnodigingen voor het bij wonen van deze lezing worden verzonden, ter wijl nu reeds een schrijven tot alle in Zeeland werkzame juristen wordt gericht. De voorberei- c ingsgroep hoopt op veel belangstelling. Nieuwe prent Het Genootschap heeft andermaal een reproduc tie van een tekening uit de Historisch-Topografi- sche Atlas Zelandia Illustrata uitgegeven. Het is een gezicht op de Bierhaven en de beurs van Vlissingen, gezien vanaf het rondeel. De prijs van de reproductie bedraagt voor leden van het Ge nootschap 12,50 en voor niet-leden 17,50. De reproductie kan bij het secretariaat worden ver kregen. Bij verzending worden verpakkings- en verzendkosten in rekening gebracht. Bestellingen via het secretariaat: Kousteensedijk 7, 4331 JE Middelburg, tel. (0118) 65 43 47. Gezicht op de Bierhaven en de beurs vanaf het rondeel in Vlissingen, ca. 1850. raz, zg, Zei. III. n-1198.

Zeeland | 1998 | | pagina 45