MEDEDELINGEN 144 Mededeling bestuur Tijdens de algemene ledenvergadering van 6 juli 1998 is in verband met de ontstane bestuurscrisis het voorstel aanvaard een commissie te benoe men om de problemen te analyseren en met een advies te komen. De commissie bestaat uit drie personen, name lijk de heren W. Don, mr. J. Huijgen en E. Geluk. Het advies van de commissie zal tijdens een alge mene ledenvergadering in het najaar worden be sproken. Het bestuur zal dit als bindend beschou wen. De ledenvergadering ging ook akkoord met de benoeming van de heer mr. C. Kool tot voorzitter en van de heer drs. A. Molendijk tot secretaris. Beiden zullen de lopende zaken afwikkelen en aftreden wanneer het rapport van de commissie gereed is. Genootschapscolleges 1998—1999 Teneinde de leden van het Genootschap en ove rige belangstellenden nogmaals opmerkzaam te maken op de colleges die het Genootschap in de periode van september 1998 tot en met februari 1999 organiseert, wordt hieronder een kort over zicht van de lezingen gegeven. Voor meer infor matie en bijzonderheden omtrent tijd, plaats en wijze van inschrijving raadplege men de folder over de colleges, die in juli aan alle leden is toe gezonden. Serie i: Kunstgeschiedenis; kunstmatig of -zinnig? Over de relatie tussen kunst en werkelijkheid. Verzorgd door drs. C. Portheine-Caudri. Lezing 1, vrijdag 18 september 1998: Perspectief en kleurenperceptie; worstelen met de werkelijk heid. Lezing 2, vrijdag 25 september 1998: Beweging in de schilderkunst; een tegenstrijdigheid bestreden. Lezing 3, vrijdag 2 oktober 1998: Weergave van het hoorbare; een klankbord van kleur en lijn. Lezing 4, vrijdag 9 oktober 1998: Symboliek en symbolisme; verbeelding van het onzichtbare. Serie ii: Op weg naar de eenentwintigste eeuw Lezing 5, vrijdag 6 november 1998: Modern erfe- lijkheidsonderzoek; zegen of bedreiging?, ver zorgd door prof. dr. H. Galjaard. Lezing 6, vrijdag '13 november 1998: Staat zonder land; Bestuurlijke gevolgen van informatie- en communicatietechnologie, verzorgd door prof. dr. W. Derksen. Lezing 7, vrijdag 20 november 1998: Landbouw, voedselvoorziening, landgebruik en milieu de basis voor duurzame ontwikkeling, verzorgd docr prof. dr. ir. R. Rabbinge. Lezing 8, vrijdag 27 november 1998: Sociale ge volgen van deze moderne ontwikkelingen, vej- zorgd door prof. dr. H.P.M. Adriaansens. Serie m: Muziek. Gisteren en vandaag: het tijde - gene van de muziek. Verzorgd door Leen cl; Broekert. Lezing 9, vrijdag 22 januari 1999: Omgaan met muziek van gisteren. Lezing 10, vrijdag 29 januari 1999: Vocalisten. Lezing 11, vrijdag 5 februari 1999: Pianisten. Lezing 12, vrijdag 12 februari 1999: Dirigenten ei orkesten. Genootschapsagenda 1999 De Genootschapsagenda 1999, getiteld Burchten en buitenplaatsen, is in augustus verschenen. Ze - lang de voorraad strekt, zijn extra exemplaren te verkrijgen bij het secretariaat van het Genoo - schap. De ledenprijs bedraagt 22,50 per stuk. Landbouw in Zeeland: Twaalfde Historische Studiedag De jaarlijkse Historische Studiedag van de Werf - groep Historie en Archeologie, de twaalfde in rij, zal dit jaar plaatsvinden op 28 november en be handelt de ontwikkeling van de landbouw in Zeeland. Aanleiding voor de studiedag is het ge reedkomen van het onderzoek en de daaru t voortkomende publicatie van dr. P.R. Priester over de Zeeuwse landbouw tussen 1600 en 1910. Vandaar dat de Werkgroep de studiedag dit jaar organiseert in samenwerking met de opdrachtge ver van deze studie, de Stichting Historisch Or- derzoek Zeeland. De studiedag bestaat uit ee n aantal lezingen waarin de geschiedenis van de Zeeuwse landbouw vanuit verschillende invals hoeken zal worden belicht. De heer Priester z;.l zelf de openingslezing voor zijn rekening nemen, waarna prof. dr. E. Thoen en dr. J. Bieleman de Zeeuwse landbouw vanuit Vlaams en Nederlancs perspectief zullen belichten. Afgewisseld met een film, zullen daarna nog lezingen volgen van mr. drs. P.J. van Cruyningen over de Zeeuwse boe - derijtypen en van dr. J.R. Zwemer over de Zeeuwse landbouw in de twintigste eeuw.

Zeeland | 1998 | | pagina 70