Auteurs Drs. H.A.J. Bras is als assistent in opleiding werkzaam bij de vakgroep Sociologie van de Universiteit Utrecht en daarnaast verbonden aan de onderzoeksschool ïcs (Inter- university Centre for Social Science Theory and Methodology). Hier bereidt zij een proefschrift voor met de titel The geographical and social mobility of women in the Dutch Delta area of Zeeland, 1840-1920. Drs. D. Gerritzen studeerde Nederlands en Toegepaste Taalkunde. In november hoopt zij te promoveren op een proefschrift over voornamen in Nederland, met de ti tel Voornamen in Nederland; Onderzoek naar een aantal aspecten van naamgeving in Nederland. Zij publiceerde artikelen over onder meer historische aspecten van naamgeving, motieven bij de naamkeuze, vernoeming naar familieleden en moderne naamgeving. Dr. J. Kok studeerde sociaal-economische geschiedenis aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. Hij promoveerde aan deze universiteit op het proefschrift Langs verboden wegen; De achtergronden van buitenechtelijke geboorten in Noord-TIolland, 1812-1914 (Hilversum 1991). Hij is als coördinator bij de Historische Steekproef Ne derlandse bevolking (i isn) verbonden aan het Internationaal Instituut voor Sociale Ge schiedenis (iisg) te Amsterdam. Dr. C.A. Mandemakers is als senior onderzoeker verbonden aan het Internationaal In stituut voor Sociale Geschiedenis (iisg) te Amsterdam en is voorts aan de Vrije Univer siteit werkzaam als docent Historische Informatiekunde. Hij promoveerde in 1996 aan de Erasmus Universiteit Rotterdam op de sociale achtergronden van het gymnasiaal en middelbaar onderwijs in Nederland. Hij is hoofd van de Historische Steekproef Nederlandse bevolking en houdt zich met name bezig met ondeiwijsgeschiedenis en sociale mobiliteit. Prof. dr. F. van Poppel is als senior onderzoeker verbonden aan het Nederlands Inter disciplinair Demografisch Instituut (nidi) te Den Haag. Hij promoveerde in 1992 aan de Landbouwuniversiteit Wageningen op een proefschrift getiteld Trouwen in Neder land. Per 1 september 1998 is hij benoemd tot bijzonder hoogleraar aan de Katho lieke Universiteit Nijmegen, waar hij de L.J. Rogier-leerstoel zal bezetten. Hij is met name betrokken bij historisch en contemporain onderzoek naar de ontwikkeling van de gezondheid in Nederland en is daarnaast actief op het terrein van de geschiedenis van het huwelijk en de menselijke voortplanting.

Zeeland | 1998 | | pagina 71