MEDEDELINGEN 183 Genootschapscolleges 1998—1999 In januari en februari 1999 wordt serie m van de Genootschapscolleges verzorgd. De lezingency clus is getiteld 'Muziek; Gisteren en vandaag: het tijdeigene van de muziek'. De lezingen worden gegeven op 22 en 29 januari en 5 en 12 februari 1999 door Leen de Broekert. Voor meer informa tie raadplege men de folder over de Genoot schapscolleges die op het bureau van het Ge nootschap verkrijgbaar is. Commissie Verkoop Publicaties Voor de leden bieden wij ook dit jaar enige pu blicaties aan (die bijvoorbeeld als kerstgeschenk voor vrienden of kennissen kunnen dienen) voor de speciale ledenprijs van 12,50 per stuk. Het betreft: Drie eeuwen Zeeuwse Statenzaal van G.S. van Holthe tot Echten Geschiedenis van Middelburg in omtrek van W.S. Unger Het Stadhuis te Goes van M.A. Prins-Schimmel Johan de Brune de Oude van W. Hendriks e.a. Bestellingen kunnen worden gedaan bij het se cretariaat: Kousteensedijk 7, 4331 JE Middelburg, tel. (0118) 65 43 47. Nieuwe prentbriefkaart In november is een nieuwe prentbriefkaart met een afbeelding uit de Historisch-topografische At las Zelandia Illustrata van het Genootschap ver schenen. Het is een tekening in kleur van een glasraam uit 1620 van het Sint Jozeph- of Tim mermansgilde, dat in het koor van de in 1834 af gebroken Noordmonsterkerk was aangebracht. Deze kerk, ook wel Sint Pieter of, na de Reforma tie, Oude kerk genoemd, stond eertijds aan het Hofplein te Middelburg. De tekening is in 1904 in opdracht van het Zeeuws Genootschap door W.F.H. Douw van der Krap (1881-1943?) gemaakt naar een afbeelding in het privilegeboek van het Timmermansgilde uit 1704. Afgebeeld is in het midden Sint Jozeph met passer en maatstok in de hand en omringd door timmerlieden, daarboven de woorden 'Bout Godts Kerc' en daaronder het wapen van de overdeken Steven Voet. De prentbriefkaart kost 1,- per stuk, met een kortingspercentage gelijk aan het aantal afgeno men kaarten (tot een maximum van 50 procent). Leden krijgen daarboven een korting van 10 pro cent. De eerder uitgegeven prentbriefkaarten (zie onder) zijn op dezelfde voorwaarden leverbaar. Bestellingen kunnen worden gericht aan het se cretariaat: Kousteensedijk 7, 4331 JE Middelburg, tel. (0118) 65 43 47 (buiten kantooruren (maan dag-, woensdag- en vrijdagochtend) is een ant woordapparaat ingeschakeld). Eerder zijn uitgebracht: 1. Rekenkamer van Zee land; 2. Vlissingse poort te Middelburg; 3. Gaffel schip op de Schelde voor Zierikzee; 4. Gebrand schilderd raam Rederijkerskamer te Veere; 5. Ijsvermaak van Adriaan van de Venne; 6. Inter ieur van een herenboerderij op Walcheren van J.P. Bourjé; 7. Altaarstuk Zierikzee; 8. Grote Kerk te Veere; 9. Gezicht op Oostkapelle van Jan Arends; 10. Gezicht op de dokhaven te Vlissingen van W.J. Schütz. Afbeelding nieuwe prentbriefkaart van het Genootschap: tekening in kleur van een glasraam uit 1620 van het Sint Jozeph- of Timmermansgilde, van de hand van W.F.H. Douw van der Krap (1881-1943?).

Zeeland | 1998 | | pagina 51