Bundel ter nagedachtenis van Hein Kluiver Op 16 december 1998 overleed het Genootschapslid dr. Jan Hendrik Kluiver. Op 19 december werd hij onder grote belangstelling van familieleden, vrienden en collega's in Colijnsplaat begra ven. Na afloop van dit waardige afscheid is het idee gerezen om een bundel te zijner nagedachte nis samen te stellen. De bundel zal in ieder geval bevatten: een beknopte levensbeschrijving een volledige bibliografie van Kluivers publicaties de teksten van de tijdens de dienst te Colijnsplaat gehouden overdenking en van de na afloop van de dienst gehouden toespraken enkele (reeds eerder gepubliceerde) bijdragen van de hand van Hein Kluiver zelf de teksten van de In Memoriams die zijn verschenen of nog zullen verschijnen enkele bijdragen over de betekenis van Hein Kluiver voor het Zeeuwse cultuurleven enkele overige bijdragen van verscheiden aard De bundel zal een beeld geven van het leven en werk van deze belangrijke cultuurhistoricus, die zoveel heeft betekend voor het Zeeuwse cultuurleven en voor het Genootschap. Met de publicatie van de bundel wordt beoogd, recht te doen aan de vele en veelzijdige verdiensten van Hein Kluiver. Wij doen een beroep op u om de uitgave van deze bundel te steunen. Dat kan op twee manieren. Ten eerste stellen wij u in de gelegenheid in te tekenen op de bundel. De precieze prijs is nog niet bekend, maar zal, afhankelijk van te verkrijgen financiële steun en het aantal intekenaren, voor intekenaren ca. 27,bedragen (in de winkel: 35,De bundel zal in 1999 of in de eerste helft van 2000 verschijnen, ca. 100 bladzijden tellen en afbeeldingen bevatten. Achter in de bundel zal een lijst met de namen van intekenaren worden opgenomen. U kunt intekenen door de op de keerzijde van dit schrijven opgenomen strook in te vullen en deze te retourneren aan het secretariaat van het Genootschap. Na verschijning kunt u de bundel afhalen op het secretariaat van het Genootschap, dan wel kiezen voor toezending (in het laatste geval zullen verzendkosten in rekening worden gebracht). Ten tweede kunt u de uitgave van deze bundel steunen door een financiële gift te doen. Iedere bijdrage is welkom. Voor in de bundel zal een lijst worden opgenomen van hen die een gift hebben gedaan. Voor bijzonderheden zie de tweede strook op de ommezijde. Namens de redactie van de bundel, dr. F.F.X. Smulders waarnemend hoofdconservator

Zeeland | 1999 | | pagina 13