kscultuur 120 MEDEDELINGEN Genootschapsagenda 2000 De Genootschapsagenda 2000, getiteld 'Lering en vermaak', is in juli verschenen. Zolang de voor raad strekt, zijn extra exemplaren te verkrijgen bij het secretariaat van het Genootschap. De leden prijs bedraagt 22,50 per stuk. Nieuwe prentbriefkaart In juni is een nieuwe prentbriefkaart met een af beelding uit de Historisch-topografische Atlas Ze- landia Illustrata van het Genootschap verschenen. Het is een aquarel van J. Verwest uit circa 1800: 'Gezicht op Goes vanuit het zuidwesten met o.a. gortmolen 'De Grenadier', Stadhuis en Grote of Maria Magdalenakerk'. De prijzen zijn als volgt: 1 ex. 1,-; 10 ex. 8,-; 20 ex. 15,-; 30 ex. 21,-; 40 ex. 24,-; 50 ex. 25,-. Boven 50 exemplaren 50% korting. Leden krijgen daarbo ven een korting van 10%. De eerder uitgegeven prentbriefkaarten (zie onder) zijn op dezelfde voorwaarden leverbaar. Bestellingen kunnen wor den gericht aan het secretariaat: Kousteensedijk 7, 4331 JE Middelburg, tel. (0118) 65 43 47 (bui ten kantooruren (maandag-, woensdag- en vrij dagochtend) is een antwoordapparaat ingescha keld). Eerder zijn uitgebracht: 1. Rekenkamer van Zee land; 2. Vlissingse poort te Middelburg; 3- Gaffel schip op de Schelde voor Zierikzee; 4. Gebrand schilderd raam Rederijkerskamer te Veere; 5. Ijsvermaak van Adriaan van de Venne; 6. Inte rieur van een herenboerderij op Walcheren van J.P. Bourjé; 7. Altaarstuk Zierikzee; 8. Grote Kerk te Veere; 9. Gezicht op Oostkapelle van Jan Arends; 10. Gezicht op de dokhaven te Vlissingen van W.J. Schütz; 11. Gebrandschilderd raam uit 1620 van het Sint Jozef- of Timmermansgilde. Gewoon en toch bijzonder. Alledaagse ge schiedenissen uit het Zeeuwse verleden - 13de Historische Studiedag De jaarlijkse Historische Studiedag van de Werk groep Historie en Archeologie, dit jaar in samen werking met de Werkgroep Wetenschappelijke Geschiedschrijving Zeeland van de Stichting Re gionale Geschiedbeoefening Zeeland, zal dit jaar plaatsvinden op zaterdag 30 oktober 1999- De studiedag wordt georganiseerd in het kader van het Jaar van de Volkscultuur en bestaat daarom uit een aantal lezingen waarin alledaagse geschie denissen, zoveel mogelijk toegespitst op de situ atie in Zeeland, zullen worden belicht. De heer drs. T. Dekker, wetenschappelijk me dewerker aan het Meertensinstituut te Amsterdam zal de openingslezing voor zijn rekening nemen, waarna dr. Kitty de Leeuw over kleding en identi teit en dr. J. Helsloot over feest en vermaak zul len spreken. Na de pauze volgt een lezing over het weer als voornaamste bijzaak in de geschie denis, door drs. J. Buisman. Journalist/publicist Kees Slager zal met een toespraak getiteld 'Kren tenbrood met krukels' de lezingencyclus beslui ten. Aan het eind van het programma zal de her ziene uitgave van de Lijst van leetnten in het his torisch onderzoek over Zeeland gepresenteerd worden. De Lijst van leemten heeft als doel ver der historisch onderzoek over Zeeland te stimule ren en een handreiking te bieden voor studenten en andere onderzoekers om een Zeeuws onder werp voor studie te kiezen. Ook zal op de Studiedag de uitreiking in het jaar 2000 van de 'Jacob Catsprijs' voor recent bij zonder Zeeuws historisch onderzoek aangekon digd worden. Als lokatie voor de dag is gekozen voor (de vierschaar in het voormalige stadhuis van) Zierik zee, waar in 1984 de eerste Lijst van leemten werd gepresenteerd, waar in de achttiende eeuw een Zeeuwse universiteit had kunnen komen en waar Jacob Cats zijn Latijnse schoolopleiding heeft gevolgd.

Zeeland | 1999 | | pagina 50