164 mededelingen plaatsvinden. De prijs zelf is een speciaal voor de gelegenheid vervaardigd kunstwerk door de Zie- rikzeese beeldende kunstenaar Ad Braat. Een aantal bekende historisch-deskundigen heeft zich bereid verklaard in de jury zitting te nemen: prof. dr. J.C.H. Blom (voorzitter Konink lijk Nederlands Historisch Genootschap; als jury voorzitter); prof. dr. W.W. Mijnharclt (hoogleraar Nieuwe Geschiedenis Universiteit Utrecht; als ver tegenwoordiger van de Nederlandse universitei ten); prof. dr. L. Francois (hoogleraar Nieuwste Geschiedenis Universiteit Gent; als vertegenwoor diger van de Vlaamse universiteiten); mw. dr. J.C. Dekker (Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen); drs. A.P. de Klerk (consulent re gionale geschiedbeoefening Zeeland); H. Uil (ge meentearchivaris Schouwen-Duiveland; namens srgz); Kees Slager (journalist-publicist). Nominatieformulieren zijn in ruime voorraad aanwezig bij de Zeeuwse archiefdiensten, de Zeeuwse Bibliotheek en de openbare bibliothe ken. Ingevulde formulieren kunnen worden ge zonden naar de consulent regionale geschiedbe oefening Zeeland (p/'a Zeeuws Archief, Postbus 70, 4330 AB Middelburg). Ook op Internet (http://www.zeeuwsarchief.nl/srgz/jacobcats.htm) is het nominatieformulier te vinden, dat per e- mail kan worden verstuurd naar: info@zeeuwsar- chief.nl. Werkgroep Muziek De Werkgroep Muziek organiseert in samenwer king met de Zeeuwse Volksuniversiteit in februari 2000 de liedcursus 'Die schone Müllerin' van Franz Schubert. Als u interesse hebt voor deze cursus raden wij u aan tijdig in te schrijven. Met redelijke zekerheid zal de plaats waar de cursus wordt gehouden het Stadhuis in Veere zijn. Op beperkte schaal kan voor vervoer worden ge zorgd. Data: dinsdag 25 januari, 8, 15, 22 en 29 februari; tijden: van 19.30-21.30 uur. Het cursusgeld bedraagt 85,- voor zvu- en Werkgroepleden en 105,- voor niet-leden. Aan melden bij cle zvu, tel. (0118) 63 48 00. Informatie secretaris werkgroep Muziek: (0118) 62 85 00. Werkgroep Film/Media/Communicatie De werkgroep Film, Media, Communicatie zal conform besluit van haar algemene ledenverga dering per 31 december 1999 worden opgehe ven. Inmiddels wordt nagedacht over een vervolg in een nieuwe werkgroep. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met H.W. Göbel, Heemskerckplein 27, 4384 BD Vlissingen, tel. (0118) 49 01 68. N ieuwj aarsreceptie Alle leden van het Zeeuws Genootschap worden hierbij uitgenodigd voor een nieuwjaarsreceptie op 22 januari 2000 van 11.00-13.00 uur in het stadhuis van Veere. Tijdens deze receptie zullen de muziekinstrumenten van het Genootschap door leden van de Werkgroep Muziek worden bespeeld. Op het clavecimbel, het achttiende- eeuwse kamerorgel en de Zierer vleugel zal acht tiende en negentiende-eeuwse muziek ten ge hore worden gebracht.

Zeeland | 1999 | | pagina 50