MEDEDELINGEN 36 Commissie Verkoop Publicaties Themamiddag Zeeland in de kunst Met ingang van 1 januari 2000 zijn de catalogus prijzen van de genootschapspublicaties niet meer geldig. Een nieuwe cataloguss verschijnt nog dit jaar. WERKGROEP HISTORIE EN ARCHEOLOGIE Adreswijziging secretariaat Met ingang van 4 januari 2000 is het secretariaats adres van de Werkgroep Historie en Archeologie gewijzigd. Ook heeft de Werkgroep nu een eigen website, waar onder meer de Leemtenlijst en in formatie over de Jacob Catsprijs voor geschied schrijving zijn te vinden. De nieuwe bereikbaarheidsgegevens zijn: Postadres: Bezoekadres: Telefoonnr.: Faxnummer: Website: E-mailadres: Werkgroep Historie en Archeologie p/a Zeeuws Archief Postbus 70 4330 AB Middelburg Hofplein 16, Middelburg (0118) 67 88 00 (0118) 62 80 94 www.zeeuwsarchief.nl/whahtm info@zeeuwsarchief.nl Op vrijdagmiddag 14 april 2000 organiseren de Werkgroep Historie en Archeologie en de Werk groep Kunstgeschiedenis gezamenlijk een thema middag onder de titel Zeeland in de kunst. Tij dens deze middag zullen drie sprekers een lezing houden. Mevrouw drs. C.E. Zonnevylle-Heyning, kunst historica en conservator van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, spreekt over de collecties van het Genootschap in een lezing getiteld 'Kunst of Konst: de collec ties van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen'. De heer drs. P. de Ruiter, universitair docent kunstgeschiedenis aan de Rijksuniversiteit te Gro ningen, houdt een lezing over de uit Middelburg afkomstige prof. dr. A.M. Hammacher, tot 1963 directeur van het Kröller-Müller Museum. De heer De Ruiter gaat in op de jeugd van Hammacher in Middelburg, zijn kennismaking met de kunst en zijn contacten met Zeeuwse kunstenaars. De derde spreker is de heer Th. Laurentius, kunsthandelaar te Voorschoten, die aan de hand van onder meer voorbeelden uit de Zelandia Illu- strata, de historisch-topografische atlas van het Zeeuws Genootschap, zal ingaan op verschil lende druktechnieken. De themamiddag vindt plaats op vrijdag 14 april 2000, te beginnen om 14.00 uur, in de film zaal van de Provincie Zeeland in het Roosevelt Study Center, Abdij 9 te Middelburg. De zaal is toegankelijk vanaf 13.30 uur. De middag is voor alle belangstellenden vrij toegankelijk.

Zeeland | 2000 | | pagina 37