54 de zak van zuid-beveland schap in de Zak van Zuid-Beveland. Wel staat er een aantal veranderingen aan te komen. Het wcl als instituut blijft bestaan maar zal minder subsi dies kunnen verlenen, omdat de subsidiepot in 2001 leeg is. Om dit op te vangen en het wcL-be- leid in stand te houden, zal er een overlegplat form worden opgericht. Hierin zullen mogelijk de zes huidige sectoren vertegenwoordigd zijn. Het is zaak dat er samenwerking groeit met organisa ties die dezelfde belangen hebben als het wcl. Om dit verder gestalte te geven wordt gedacht aan de aanstelling van een gebiedscoördinator. Er staat de komende jaren heel wat te gebeuren op het platteland. Onder de vlag van Vitaal Platteland Zeeland kan binnenkort iedereen die een idee over het platteland heeft, dit indienen bij de Provincie. Deze beziet of het idee levensvatbaar is en subsi die kan krijgen. Bij projecten kan worden ge dacht aan recreatie en toerisme, cultuurhistorie, natuur en milieu, infrastructuur en vervoer, land bouw, landschap, water (verdroging, natuurher- stel, wateroverlast) enzovoort. De ervaring met voorgaande projecten, waaronder het wcl, toont aan dat samenwerking tussen organisaties de meerwaarde van een project verhoogt. Veel projecten die nu nog met wci.-gelden worden bekostigd, worden de komende jaren betaald uil de begroting van Vitaal Platteland Zeeland. Er is nu reeds overleg tussen het wcl en Vitaal Platte land. Zo blijft niet alleen de status van Waardevol Cultuurlandschap overeind, maar kunnen ook de uitgangspunten onverminderd van kracht blijven én, last, but not leastprojecten kun nen de komende jaren gewoon worden uitge voerd. Gebruikte literatuur beknopt Dekker, C. Zuid-Beveland; De historische geogra fie en de instellingen van een Zeeuws eiland in de Middeleeuwen. Assen 1971. Gebiedsperspectief Waardevol Cultuurlandschap (wa.) Zak van Zuid-Beveland. Provincie Zeeland. Middelburg 1995. Winant Halfwerk. Natuur in Zeeland; Tussen zee en zoom. Goes 1996. Winant Halfwerk. Bloemdijken in de Zak van Zuid-BeSand. Heinkenszand 1998. Erik van Ommen en Robbert Jan Swiers. Uilen- pacl. Groningen, Goes 1999. Robbert Jan Swiers. Verdedigingswerken in de Zak van Zuid-Beveland. Heinkenszand 1999- Robbert Jan Swiers. Middeleeuwse kerken in de Zak. van Zuid-Beveland. Heinkenszand 1999. Vos. PC. 'Geologie, mens en landschap; De ont staansgeschiedenis van Zeeland in het Holoceen'. In: Het onderste boven; De Zeeuwse geologie vanaf het Holoceen in kaart gebracht. Middelburg 1999. Mercedes Walrave. Projecten in de Zak van Zuid- Beveland. Heinkenszand 2000. Diverse nieuwsbrieven wcl. Noten 1. Uit: Gebiedsperspectief Waardevol Cultuur landschap (wcl) Zak. van Zidd-Beveland. Provin cie Zeeland. Middelburg 1995. 2. Robbert Jan Swiers, Verdedigingswerken in de Zak. van Zuid-Beveland (Heinkenszand 1999) en Robbert Jan Swiers, Middeleeuwse kerken in cle Zak van Zuid-Beveland (Heinkenszand 1999). 3. Winant Halfwerk, Bloemdijken in de Zak van Zuid-Beveland (Heinkenszand 1998). 4. Mercedes Walrave, Projecten in de Zak van Zuid-Beveland (Heinkenszand 2000).

Zeeland | 2000 | | pagina 20