MEDEDELINGEN 113 Genootschapscolleges 2000—2001 Teneinde de leden van het Genootschap en ove rige belangstellenden nogmaals opmerkzaam te maken op de colleges die het Genootschap in de periode van september 2000 tot en met februari 2001 organiseert, wordt hieronder een kort over zicht van de lezingen gegeven. Voor meer infor matie en bijzonderheden raadplege men de fol der over de colleges, die in juni aan alle leden is toegezonden. Programma Serie I: De Balkan. Verzorgd door prof. dr. R. Det- rez, Antwerpen. Lezing 1: 22 september 2000 Lezing 2: 29 september 2000 Lezing 3: 6 oktober 2000 Lezing 4: 13 oktober 2000 Serie ii: Parapsychologie. Verzorgd door prof. dr. D.J. Bierman en dr. J.L.F. Gercling, Amsterdam. Lezing 5: 10 november 2000 Lezing 6: 17 november 2000 Lezing 7: 24 november 2000 Lezing 8: 1 december 2000 Serie lil: Kunstgeschiedenis. Verzorgd door me vrouw drs. C. Portheine-Caudri. Lezing 9: 19 januari 2001 Lezing 10: 26 januari 2001 Lezing 11: 2 februari 2001 Lezing 12: 9 februari 2001 ilenootschapsagenda 2001 De Genootschapsagenda 2001, getiteld 'Handel :n nijverheid' is in juni verschenen. Zolang de .oorraad strekt, zijn extra exemplaren te verkrij gen bij het secretariaat van het Genootschap, tel. 0118) 65 43 47. Tijdschrift Zeeland 9/2 van juni 2000 Er is iets misgegaan bij de verzending van het tijdschrift Zeeland 9/2 in juni. Er is waarschijnlijk een aantal leden van het Genootschap die het tijdschrift niet hebben ontvangen. Mocht dit zo zijn, dan kunt U contact opnemen met het secre tariaat, tel. (0118) 65 43 47. U krijgt alsnog een exemplaar toegezonden. Coördinatiecommissie Verzamelingen In de afgelopen maanden kruisten tal van ur gente en praktische zaken het pad van de coördi natiecommissie. De bereikbaarheid van Genoot- schapsvoorwerpen in de depots van het Zeeuws Museum is een punt van voortdurende zorg. Ka tie Heyning heeft als lid van de coördinatiecom missie en betrokken conservator samen met het voltallige bestuur van het kzgw in juni een be zoek gebracht aan het museumdepot in Mont- foort. Een delegatie van bestuur en staf van het Zeeuws Museum was daarbij aanwezig. In de laatste algemene ledenvergadering heeft Ronald Guldenmund als voorzitter van de coördi natiecommissie zijn bezorgdheid uitgesproken over de vertegenwoordiging van het Zeeuws Ge nootschap in het bestuur van de Zeeuwse Mu seum Stichting. In het verleden heeft informatie die voor het Genootschap van belang was het bestuur, noch de conservatoren, noch de coördi natiecommissie bereikt. De relatie met de Zeeuwse Bibliotheek heeft eveneens de aandacht gevraagd. De bruikleen overeenkomst met deze grote bruikleennemer is aan vernieuwing toe. Ronald Guldenmund heeft met de bij de Zeeuwse Bibliotheek betrokken conservatoren overleg gevoerd. Het (tijdelijk) uitlenen van voorwerpen uit de Genootschapscollectie aan conservatoren voor re gistratie en onderzoek is lange tijd onderwerp van discussie geweest. De coördinatiecommissie heeft een nieuwe procedure uitgewerkt, waartoe Fred die van Nieulande speciale uitleenformulieren heeft ontworpen. Het is de bedoeling dat deze werkwijze zorgt voor het stroomlijnen en transpa rant maken van uitleningen aan conservatoren. Namens de coördinatiecommissie heeft Erik van der Doe een gesprek gevoerd met de pen ningmeester over de financiën van de verzame lingen. Het bestuur heeft voorgesteld, waarvan verslag is gedaan in de laatste algemene leden vergadering, om gelden die bestemd zijn voor de verzamelingen, in één fonds onder te brengen. Aldus wordt de financiële verantwoording binnen de jaarrekening van het Genootschap doorzichti ger gemaakt. Dit houdt een samenvoeging in van het Begunstigersfonds (waarin opgenomen de bijdragen van de begunstigers, giften boven de contributie, rente van oude legaten en schenkin gen) en het Reproductiefonds (reproductierech ten van de Zelandia Illustrata en andere beeld rechten) tot het Fonds voor de Verzamelingen. De coördinatiecommissie heeft met verslagen heid kennis genomen van het plotseling overlij den op 7 juli van drs. C.J.F. Klaassen. Sinds 1982 heeft hij met veel betrokkenheid en kennis van

Zeeland | 2000 | | pagina 39