MEDEDELINGEN aan het bestuur en de Genootschapsraad. Een na dere uitwerking van deze punten wordt voorzien voor de algemene ledenvergadering in december 2000. Uitgangspunten zijn, zoals de ad-hoccom- missie Verzamelingen deze vorig jaar ook in haar notitie heeft genoemd, behoud van de collectie en het niet zelf beheren van de collectie. Ontslui ting van de collectie moet op alle mogelijke ma nieren ondersteund worden. Registratie en inven tarisatie van het Genootschapsbezit hebben de hoogste prioriteit. Daarnaast wordt het benutten en doen benutten van de Verzamelingen van groot belang geacht. De coördinatiecommissie werkt plannen uit om de natuurhistorische collectie van het Genoot schap, een uniek onderdeel van de Verzamelin gen!, op een aantrekkelijke en interessante wijze onder de aandacht van het publiek te gaan bren gen. Momenteel worden de mogelijkheden on derzocht voor inrichting van een rariteiten- of na- turaliakabinet, waarin de voorwerpen in een destijds gebruikelijke opstelling getoond moeten worden. In het kader van dit project is contact gelegd met het Zeeuws Biologisch Museum. Een punt van grote zorg voor de coördinatie commissie betreft de vacante conservatorschap pen. Voor de deelcollecties archeologie, munten en penningen, boeken en het Genootschapsar chief worden nieuwe conservatoren gezocht. Pa rallel aan het nadenken over en benaderen van mogelijke kandidaten worden de gedachten ge scherpt over de taken en werkzaamheden van de conservatoren. Het conservatorschap is veelei send. Wellicht kunnen deeltaken overgenomen worden en kan worden gewerkt met speciale projectgroepen. De coördinatiecommissie oriën teert zich zorgvuldig op mogelijke kandidaten, wint bij derden advies in en zal uiteindelijk ge sprekken aangaan met kandidaten. Daarna brengt de commissie advies uit aan het bestuur. Op 21 oktober vond de najaarsvergadering van de conservatoren plaats. Tijdens deze vergadering hebben de conservatoren en leden van de coör dinatiecommissie uitvoerig gesproken over voor gaande punten. Voorts kwamen onder meer aan de orde de procedure van uitleningen aan con servatoren ten behoeve van registratie en onder zoek en de begroting voor het jaar 2001. Enkele conservatoren presenteerden recente, interessante aanwinsten van de collectie. Nieuwe prentbriefkaart De nieuwe prentbriefkaart is dit jaar eerder ver schenen. Zie voor wijze van bestellen en prijzen het septembernummer 9/3 van het tijdschrift Zee land. iÉthriii$ll(

Zeeland | 2000 | | pagina 41