156 MEDEDELINGEN Ter nagedachtenis: Ab van Dijk Op 22 november 2000 is plotseling overleden Ab van Dijk, conservator boeken van het Genoot schap. Hij is 65 jaar oud geworden. Ab werd acht jaar geleden, in 1993, lid van het Genootschap en meldde zich al na twee jaar voor de functie van conservator ruilverkeer, die op dat moment vacant was. In de algemene ledenvergadering van december 1995 werd hij benoemd. Vier jaar later, in januari 1999, verruilde hij deze functie voor die van conservator van het boekenbezit van het Genootschap. Beide functies heeft hij met veel bekwaamheid en inzet vervuld. Ab van Dijk was ook enkele jaren lid van de Activiteitencom missie. Vrijwilligersfuncties vragen vaak in sterkere mate bepaalde menselijke eigenschappen dan een professionele betrekking dat doet. Door het ontbreken van een hiërarchisch verband komt het bij samenwerking tussen vrijwilligers in be langrijke mate aan op zorgvuldigheid in het men selijke verkeer en een zeker gemak om met de ander om te kunnen gaan. Beide kwaliteiten be zat Ab in hoge mate. Hij was een open iemand die gemakkelijk contact legde. Ook was hij soci aal in de werkelijke zin van het woord: hij voelde snel dingen aan op het menselijke vlak, kon an deren ontzien en toonde zich meelevend in grote en kleine dingen. Opgewekt en behulpzaam als hij van aard was, konden zijn medeconservatoren altijd een beroep op hem doen, ook als het werk zaamheden buiten zijn eigen werkterrein betrof. De sociale bewogenheid die hem kenmerkte, kwam ook tot uiting in een andere maatschappe lijke functie die hij bekleedde: hij gaf Neder landse les aan allochtonen. Dit werk en enkele andere functies lieten hem niet altijd voldoende tijd voor zijn conservatorschap, hetgeen hij be treurde. Het Genootschap gedenkt in Ab van Dijk een enthousiaste conservator en een aimabel mens, en het zal hem in beide opzichten missen. Namens bestuur en conservatoren, F.F.X. Smulders

Zeeland | 2000 | | pagina 42