26 verzameling! n Afb.21. Onderkaak van een mammoet. Coll. KZGW. Zeeslag op de Oosterschelde In 1972 verscheen in de Provinciale Zeeuwsche Courant een artikel met de kop 'Zeeslag op de Oosterschelde'Aanleiding was het toevallig treffen van twee groepen belangstellenden in fossiele zoogdieren uit de Oosterschelde. Sedert 1951 vist het gezelschap 'Kor en Bot' met de zz 8 van de familie Schot op de resten van de zoogdierenfauna in de Oosterschelde. Elk jaar weer een grote dag. De Werkgroep Paleontologie flater: Werkgroep Geologie) van het Zeeuws Genootschap orga niseert voor haar leden eveneens geregeld dergelijke tochten. Op de bewuste dag voer de iverkgroep op de ye 94. Van enige samenwerking tussen deze riva len was deze dag geen sprake. Het relaas in de pzc (en in De StemJ geeft een aardig beeld van hoe het eraan toeging: 'Een der schepen voer hardnekkig in het kielzog van de ander, waardoor zij letterlijk in eikaars vaarwater kwamen te zitten. De vangst viel daardoor in tweeën uiteen. Het ene schip haalde een onderkaak van een sterk, overjarige olifant boven water en de bemanning van het andere schip kreeg o.m. drie mogelijk, uit dezelfde onderkaak afkomstige kiezen in de netten. De tocht leverde een kist vol fossielen op. Later werd nog meer bovengehaald. De mooiste en be langrijkste vondst bleek wel de gave rechteronderkaak van een mastodont te zijn. Een schitte rende kies M3 maakte duidelijk dat we te maken hadden met een der allerlaatste vertegenwoor digers van de soort Anancus arvernensis. Toen het bestuur van het Genootschap meegedeeld werd dat dit belangrijke stuk voor de verzameling was verworven, liet cle voorzitter weten dat zoiets best een 'zeeslag' ivaard was geweest.

Zeeland | 2001 | | pagina 28