54 WERKGROIW.N Alb.45. Gezicht op Middelburg vanaf de Arne. Schilderij door W.J. Schütz, olieverf op doek, coll. KZGW, G 1999-74. voor de excursies die van tijd tot tijd, meestal eens per jaar georganiseerd worden. Hierbij wor den gezamenlijk tentoonstellingen, musea of ge bouwen bezocht. In de afgelopen jaren werden onder andere bezoeken aan Huis Doorn, kasteel Roosendael en de Abdij van Averbode gebracht. Af en toe organiseert de werkgroep ook studieda gen. Tijdens het eerste lustrum stonden de mid deleeuwse kerken op Zuid-Beveland centraal, in 1999 werd tezamen met de Werkgroep Historie en Archeologie een studiemiddag over kunst in Zeeland gehouden. Een groep leden houdt zich actief bezig met onderzoek op kunsthistorisch terrein. In de afge lopen jaren werkten bijvoorbeeld diverse mensen aan het in kaart brengen van de oude woonhui zen van Zierikzee. hetgeen resulteerde in een tweetal artikelen in Zeeland. Ook aan het onder zoek ten behoeve van de tentoonstellingencyclus over de negentiende-eeuwse schildersfamilie Schütz werkte een projectgroep van de Werk groep Kunstgeschiedenis mee. Op dit moment wordt onderzoek verricht naar de Veerse kunste nares Claire Bonebakker en wordt een project groep geïnitieerd die behulpzaam zal zijn bij het nader ontsluiten van de collectie kunst, kunstnij verheid en historische voorwerpen van het Zeeuws Genootschap. De Werkgroep Kunstgeschiedenis heeft nu ruim honderdvijftig leden. Juridische Werkgroep De Juridische Werkgroep heeft geen officiële doelstelling, maar heeft in haar ruim dertigjarig bestaan talrijke activiteiten georganiseerd. Het is gebruik geweest jaarlijks drie a vier lezingen te organiseren. Hierbij werd altijd een brede sprei ding over diverse onderwerpen nagestreefd en een evenwichtige verdeling over de drie takken van het recht, te weten het administratief en staatsrecht, het strafrecht en het privaatrecht. Zo behoorden in het verleden tot de rij van sprekers onder meer de hoogleraren W. Nieboer, W.J. Slagter, P. Van Schilfgaarde, M.J.A. van Maurik, G.P. Hoefnagels, de president van het gerechtshof in Amsterdam II.F. van den Haak en de voorma lige procureur-generaal R.A. Gonsalves. In 1980 is door het bestuur van de werkgroep het initiatief genomen leden bijeen te brengen die een bijzon dere belangstelling hebben voor een bepaald on derdeel van het recht. Zo heeft er een project groep gefunctioneerd die de specifieke Zeeuwse rechtsgebruiken heeft bestudeerd. De Juridische Werkgroep telt momenteel onge veer 110 leden, die de werkgroep selfsupporting houden en die nieuwe activiteiten voor de toe komst mogelijk maken. Mede dankzij de goede opkomst van de leden bij de lezingen kan van een bloeiende werkgroep worden gesproken.

Zeeland | 2001 | | pagina 56