Auteurs A.C. van Dixhoorn (Terneuzen 1973) studeerde van 1992 tot 1997 Economische en Sociale Geschiedenis aan de Universiteit Utrecht. In het kader van het Vlaams-Neder lands project 'Rederijkers: conformisten en rebellen. Literatuur, cultuur en stedelijke netwerken (1400-1650)' doet hij onderzoek naar de maatschappelijke functie van re derijkerskamers in de periode 1480 tot 1650. Hij is als onderzoeker in opleiding (nwo) verbonden aan de afdeling Middeleeuwse Geschiedenis van de Vrije Universiteit in Amsterdam. J.M. Moraal is conservator Gesteenten en Mineralen van de Commissie voor de Verza melingen van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. P. van Rijn is archeoloog en gespecialiseerd in hout- en houtskoolonderzoek. Sinds de oprichting in 1994 maakt zij deel uit van het Onderzoeks- en Adviesbureau voor Biologische Archeologie en Landschapsreconstructie biax Consult te Amsterdam. In dit kader werkt zij mee aan vele opgravingen in Nederland en daarbuiten. Op het mo ment houdt zij zich onder andere bezig met de neolithische visweren en fuiken ge vonden in de Noordoostpolder en het onderzoek aan oerbossen in Nederland. R.J. Swiers werkt bij de Afdeling Voorlichting van de provincie Zeeland. Hij is daar naast onder meer actief als kinderboekenschrijver en auteur en redacteur van diverse publicaties op cultuurhistorisch gebied. F.A.J. van der Ven studeerde rechten aan de ru Groningen en promoveerde in 1993 op een proefschrift getiteld: Een omstreden eilandde eigendom van het eiland Schiermonnikoog in geding. Zij is werkzaam bij de vakgroep Romeins recht en rechts geschiedenis, Faculteit der Rechtsgeleerdheid, ru Groningen.

Zeeland | 2001 | | pagina 47