Auteurs Drs. C.F. Baar-de Weerd studeerde na de lerarenopleiding aan de vl. vu (geschiedenis en textiele werkvormen) geschiedenis aan de vu, specialisatie Nieuwe Tijd. Zij is werkzaam geweest in het voortgezet onderwijs en het hoger beroepsonderwijs. Thans is zij bezig met een dissertatie over de deelname van vrouwen aan wetenschappelijke genootschappen aan het eind van de achttiende, begin negentiende eeuw. Sinds ja nuari 1995 is zij verbonden aan de Promotiewerkplaats Vrouwen van de Universiteit van Amsterdam. Drs. F. Meulenberg studeerde Nederlandse taal- en letterkunde en is werkzaam als zelfstandig tekstschrijver en wetenschapsjournalist. Hij schrijft onder andere voor Trouw en Medisch Contact en publiceerde en aantal essaybundels. Daarnaast is hij in deeltijd verbonden aan het Nederlands Huisartsen Genootschap (de wetenschappe lijke vereniging van huisartsen) te Utrecht. Drs. P. Frentrop is directeur van Déminor Nederland bv, een onderneming die zich richt op de behartiging van de belangen van minderheidsaandeelhouders in familie bedrijven en beursfondsen. Daarnaast is hij wetenschappelijk medewerker van de leerstoel Corporate Governance aan de Universiteit van Tilburg en columnist van het tijdschrift FEAi/De Week. Frentrop heeft artikelen gepubliceerd over ondernemingsbe- stuur en is doende een biografie van P.J. Vinken te schrijven. P.W. Stuij. thans woonachtig in Terneuzen, werd in 1924 in Biggekerke geboren. Tot eind 1989 was hij fysiotherapeut. Hij houdt zich al vele jaren bezig met de historie van Nederland en in het bijzonder die van Zeeuws-Vlaanderen. In een aantal publica ties hierover vormen grenzen de rode draad. G.J. Lepoeter is lid van de redactie van het Bulletin Stichting Oude Zeeuwse Kerken en van de redactie van de Spuije, tijdschrift van de Heemkundige Kring De Bevelan- den. Hij publiceert over oude Zeeuwse kerken en daarnaast over uiteenlopende on derwerpen, alle met betrekking tot de streekhistorie. G.C. de Bruijn studeerde sociologie en planologie aan de Rijksuniversiteit van Utrecht. Beroepsmatig was hij achtereenvolgens docent, wethouder (Amersfoort) en algemeen directeur van een grote organisatie voor ouderenzorg en gehandicapten zorg. Hij schreef artikelen op het terrein van onderwijs, zorgsector, sociaal beleid, cul tuurbeleid en lokale politiek.

Zeeland | 2001 | | pagina 47