MEDEDELINGEN 118 Genootschapscolleges 2000-2001 Teneinde de leden van het Genootschap en ove rige belangstellenden nogmaals opmerkzaam te maken op de colleges die het Genootschap in de periode van september 2001 tot en met februari 2002 organiseert, wordt hieronder een kort over zicht van de lezingen gegeven. Voor meer infor matie en bijzonderheden raadplege men de fol der over de colleges, die in juni aan alle leden is toegezonden. Programma Serie i: De wereldvoedselproblematiek Lezing 1: 21 september 2001 prof. dr. ir. R. Rabbinge Lezing 2: 28 september 2001 prof. dr. ir. H. van Keulen Lezing 3: 5 oktober 2001 dr. ir. N.B.J. Koning Lezing 4: 12 oktober 2001 prof. clr. A. Kuyvenhoven Serie n: Opvoeding Lezing 5: 9 november 2001 mevrouw prof. dr. D.C. van den Boom Lezing 6: 16 november 2001 prof. dr. J. Hermans Lezing 7: 23 november 2001 dr. L. Tavecchio Lezing 8: 30 november 2001 dr. P.M.A. Wels Serie ui: Monotonisering van de wereld Lezing 9: 18 januari 2002 prof. dr. A.C. Zijderveld Lezing 10: 25 januari 2002 prof. dr. A.M. Bevers Lezing 11: 1 februari 2002 dr. A.J. Steijn Lezing 12: 8 februari 2002 prof. clr. P.H.A. Frissen Gecombineerd lidmaatschap werkgroepen- Genootschap Tijdens de voorbereiding van de Algemene Le denvergadering van juni jongstleden is gebleken dat de werkgroepen en de Genootschapsraad van mening zijn dat er nog onvoldoende overleg is gevoerd over het bestuursvoorstel met betrekking tot een zogenoemd gecombineerd lidmaatschap. Het bestuur heeft naar aanleiding hiervan be sloten de materie nog eens te bespreken met de Genootschapsraad en tevens zal (een afvaardi ging van) het bestuur alle werkgroepen bezoeken om de zaak nog eens nader onder de aandacht te brengen, zodat in de Algemene Ledenvergadering van december een besluit genomen kan worden. Tijdens het verschijnen van dit nummer van Zeeland zijn de besturen van de werkgroepen reeds benaderd door het secretariaat voor het af spreken van een datum. Coördinatiecommissie Verzamelingen In de Algemene Ledenvergadering van het Ge nootschap die op 25 juni jongstleden werd ge houden, werden vier nieuwe conservatoren be noemd: mevrouw drs. E.J.M. van der Doe-van der Geest als conservator Volkenkunde, de heren R.J. Swiers en D. van der Linden als conservatoren Archeologische Voorwerpen en de heer drs. W. Punt als conservator Boeken. De coördinatiecom missie is zeer verheugd met deze uitbreiding van het team conservatoren. Alleen het conservator schap Munten en Penningen is nog vacant, maar ook hiervoor wordt naarstig naar een of meer dere kandidaten gezocht. Een flink aantal deel collecties beschikt nu over twee conservatoren. Het streven blijft op den duur alle deelcollecties van twee conservatoren te voorzien. De coördinatiecommissie blijft de ontwikkelin gen rond het Zeeuws Museum nauwlettend vol gen. De commissie heeft aan het bestuur van het Genootschap geadviseerd er bij het bestuur van de Zeeuwse Museum Stichting op aan te dringen, dat zij de mogelijkheden onderzoekt om het mu seum zo spoedig mogelijk, in ieder geval gedeel telijk, weer open te stellen. Liet bestuur van het Genootschap heeft dit advies overgenomen. Ons streven blijft de Genootschapscollectie onder de aandacht te brengen. Door meer dan twee eeu wen verzamelen, heeft het Zeeuws Genootschap een in Nederland unieke, grote en zeer waarde volle collectie opgebouwd, die wij graag aan een breed publiek tonen. Genootschapsagenda 2002 De Genootschapsagenda 2002, getiteld 'Land bouw en Visserij', is in juni verschenen. Zolang de voorraad strekt, zijn extra exemplaren te ver krijgen bij het secretariaat van het Genootschap, tel. (0118) 65 43 47.

Zeeland | 2001 | | pagina 44