Auteurs Dr. J.C. Dekker studeerde sociologie aan de Katholieke Universiteit Brabant te Tilburg en promoveerde aldaar in 1996. Zij is zelfstandig gevestigd te Middelburg als onder zoeker op het terrein van geschiedenis en cultuurwetenschappen. Zij publiceerde over diverse sociaal- en cultuurhistorische onderwerpen. Dr. ir. J.S.C. Wiskerke studeerde landbouwplantenteelt aan de Landbouwuniversiteit te Wageningen en promoveerde daar in 1997 in de Rurale Sociologie op het proef schrift Zeeuwse akkerbouw tussen verandering en continuïteit: een sociologische studie naar diversiteit in landbouwbeoefening, technologieontwikkeling en plattelandsver nieuwing. Hij was onder meer projectleider bij het Centrum voor Landbouw en Milieu en is thans universitair docent en onderzoekcoördinator rurale sociologie aan de LU Wageningen. Ir. A.J. Beenhakker is oud-hoofd van het Bureau Natuur en Landschap van de Provin cie Zeeland. C.J. Luijk heeft bijdragen geleverd aan studieboeken voor aardrijkskunde en werkt op de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren als aardrijkskundeleraar. Drs. F. van der Doe studeerde geschiedenis en zeegeschiedenis aan de Rijksuniversi teit Leiden en publiceerde eerder over Zeeuwse maritieme onderwerpen. Thans is hij als hoofd Bewerken verbonden aan het Algemeen Rijksarchief te 's-Gravenhage. Hij is lid van de Coördinatiecommissie Verzamelingen en conservator Volkenkundige Voor werpen van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen.

Zeeland | 2001 | | pagina 53