MEDEDELINGEN 168 Coördinatiecommissie Verzamelingen De coördinatiecommissie heeft de afgelopen maanden gebruikt om een beleidsnotitie op te stellen. Deze notitie is bedoeld ter advisering van het bestuur van het Zeeuws Genootschap en geeft een visie op hoofdlijnen over het gewenste beleid ten aanzien van de verzamelingen van het Genootschap. De coördinatiecommissie is van mening dat het wetenschappelijk en cultuurhisto risch belang van de verzamelingen duidelijk voor het voetlicht moet worden gebracht. Het streven naar een virtueel museum staat nog altijd recht overeind. Getracht moet worden zoveel mogelijk deskundigheid ten aanzien van de verzamelingen bijeen te brengen. Het Genootschap moet de kerncollectie in haar geheel behouden en moet selectief blijven verwerven. Maar eerst en vooral dient een systematische inventarisatie en registra tie van alle onderdelen van de collecties gereali seerd te worden. Dat heeft in onze ogen nu hoogste prioriteit. Genootschapscolleges 2000—2001 In januari en februari 2002 wordt serie m van de Genootschapscolleges verzorgd. De lezingency clus is getiteld 'Monotonisering. Leven we in een monotone of juist meerstemmige cultuur?' Voor meer informatie en bijzonderheden raadplege men de folder over de colleges, die in juni aan alle leden is toegezonden. Genootschapsagenda 2002 De Genootschapsagenda 2002, getiteld 'Land bouw en Visserij', is in juni verschenen. Zolang de voorraad strekt, zijn extra exemplaren te ver krijgen bij het secretariaat van het Genootschap, tel. (0118) 65 43 47. Nieuwe prentbriefkaart In 2002 is het vierhonderd jaar geleden dat de Verenigde Oost-Indische Compagnie is opgericht. Uit de historisch topografische atlas Zelandia II- lustrata worden ter gelegenheid van de herden king vier prentbriefkaarten met een voorstelling betreffende de voc uitgegeven. Deze handelson derneming had een belangrijke vestiging in Mid delburg, de Kamer Zeeland, en was in haar bloei periode de grootste werkgever op Walcheren Vele monumentale gebouwen in Middelburg kwamen dankzij de bedrijvigheid en profijten van de voc tot stand. Als afbeeldingen voor de prentbriefkaarten zijn de volgende afbeeldingen uit de Zelandia Illu- strata gekozen: - Voorgevel van het Entrepot, het voormalige Oost-Indische Huis aan de Rotterdamsekaai te Middelburg. Dit huis, dat zich met binnen plaatsen en pakhuizen uitstrekte tot aan de Breestraat, is door het bombardement in mei 1940 verloren gegaan. - Het huis van de equipagemeester van de voc. Dit pand met het monogram van de voc staat aan de Maisbaai. Hier woonde en werkte de equipagemeester die verantwoordelijk was voor cle uitrusting van de schepen. - De scheepstimmerwerf van de voc te Middel burg. Op de werf, die achter de Kinderdijk bij het Balkengat heeft gelegen, zijn tussen 1602 en 1798, toen de voc werd opgeheven, 336 schepen gebouwd. - Het jacht Bantam van de kamer Middelburg van de voc. De twaalf bewindhebbers van de Kamer Zeeland van de voc gebruikten dit jacht voor zakenreizen en pleziertochtjes. De prijzen van de kaarten zijn als volgt: 1 ex. 0,50; 10 ex. 4,-; 20 ex. 7,-; 30 ex. 9,50; 40 ex. 11,-; 50 ex. 12,50. Boven 50 exempla ren 50% korting. Leden krijgen daarboven een korting van 10%. De eerder uitgegeven prent briefkaarten zijn op dezelfde voorwaarden nog leverbaar. Voor eerder uitgebrachte prentbrief kaarten raadplege men de onlangs verschenen catalogus 2002. Bestellingen kunnen worden ge richt aan het secretariaat van het Genootschap, Kousteensedijk 7, 4331 JE Middelburg, tel. (0118) 65 43 47, fax (0118) 65 44 39- Oproep Gelieve bijdragen voor de rubrieken Agenda en Mededelingen (ten behoeve van het maartnum mer) voor 1 februari bij het secretariaat aan te melden.

Zeeland | 2001 | | pagina 52