Mededelingen lElliü Genootschapscolleges 2002-2003 Van september 2002 tot en met februari 2003 worden opnieuw Genootschapscolleges verzorgd. De colleges bestaan uit drie series; in elke serie staat een onderwerp centraal. Hieronder volgt een korte weergave van het programma. Voor meer informatie en wijze van inschrijving raadplege men de folder over de colleges, die naar alle leden van het Genootschap wordt gezonden in juni 2002. december is aangenomen, tot uitvoering te brengen. Er wordt gewerkt aan een uniform registratiesysteem voor de aanwinsten. Het is de bedoeling om met terugwerkende kracht alle aanwinsten van de deelcollecties uit de afgelopen twintig jaar volgens dit systeem te documenteren. Dat vereist nog heel wat werk. Nagedacht wordt over een manier om de belangrijkste, opvallendste en meest aansprekende aanwinsten nog meer voor het voetlicht te halen, bijvoor beeld in een kleine publicatie. Programma Serie i: Lezing 1 Lezing 2: Lezing 3: Lezing 4: De Dode-Zeerollen 20 september 2002 Dr. E.J.C. Tigchelaar 27 september 2002 Dr. M.N. van der Meer 4 oktober 2002 Prof.dr. F. Garcia Martinez II oktober 2002 Dr. E.J.C. Tigchelaar Serie li: Kunstgeschiedenis. De voc in huis Lezing 5: 8 november 2002 Lezing 6: 15 november 2002 Lezing 7: 22 november 2002 Lezing 8: 29 november 2002 Serie li wordt verzorgd door mevrouw drs. C.E. Heyning. Serie lil: Het menselijk genoom Lezing 9: 17 januari 2003 Prof. dr. G.J.B. van Ommen Lezing 10: 24 januari 2003 Prof. H. Brunner Lezing 11: 31 januari 2003 Mevrouw H. Meijers-Heijboer Lezing 12: 7 februari 2003 Dr. P. de Knijff De voorbereidingen voor een symposium over het oudste gedeelte van de verzamelingen, dat in samenwerking met het Zeeuws Archief wordt georganiseerd, zijn gestart. Dit symposium is bedoeld om de gedachten te scherpen over zowel het historisch als het hedendaags cultureel belang van de achttiende-eeuwse collectie. Toegang is uitsluitend voor genodigden, wij zullen de leden van het kzgw echter uitgebreid informeren over hetgeen op deze dag wordt besproken. Ten slotte kunnen wij u meiden dat mevrouw lngrid Leeftink bereid is gevonden de open gevallen plaats in de gelederen van de Coördinatiecommissie op te vullen. Zij zal in de Algemene Ledenvergadering van juni door het bestuur aan de leden worden voorgedragen. Met haar museale werkzaamheden als achter grond vormt zij een waardevolle aanvulling van de commissie. Genootschapsagenda De Genootschapsagenda 2003, getiteld Water, zal in de loop van juli verschijnen. Zolang de voorraad strekt zijn extra exemplaren te verkrijgen bij het secretariaat van het Genootschap. Sluiting secretariaat Genootschap Coördinatiecommissie Verzamelingen De commissie is inmiddels samen met de conservatoren begonnen om de uitgangspunten van het beleid, zoals verwoord in de notitie die door de Algemene Ledenvergadering afgelopen Wegens vakantie van de administratrice is het secretariaat van het Genootschap gesloten van vrijdag 2 augustus tot en met zondag 18 augustus 2002. Mededelingen 79

Zeeland | 2002 | | pagina 41