leggen met allerlei instanties, werkgroepen en andere stamboomonderzoekers die op zoek zijn naar hun Zeeuwse wortels, ontbrekende gegevens verzamelen, onderzoek doen, het spreekuur van de genealogiedokter of de informatiemarkt bezoeken. Het thema van de genealogische dag is 'Zeeland Migratieland'. Met het thema 'Zeeland Migratieland' staat de genealogische dag vooral in het teken van Zeeuwen Gezocht; dat is tevens de titel van een nieuwe handleiding voor iedereen die op zoek wil - of al is - naar zijn of haar Zeeuwse voorouders. Tijdens de contactdag wordt deze nieuwe genea- logiegids officieel gepresenteerd. Het eerste exemplaar wordt aangeboden aan Marjon de Hond, de van tv bekende weervrouw, Zeeuwse van geboorte. Zeeuwen Gezocht kost 17,50, maar tijdens de genealogische dag geldt een spe ciale introductieprijs van 14,50. Wie op zoek is naar gegevens over zijn (Zeeuwse) voorouders kan niet zonder goede bronnen. Internet is daarbij onmisbaar geworden. Het Zeeuws Archief geeft op deze dag instructies over hoe het beste te zoeken in de genealogische internetdatabase 'Zeeuws Archief-isis'. In de studiezaal van bet Zeeuws Archief vindt verder een uitgebreide informatiemarkt plaats, waar bezoekers bij verschillende Zeeuwse genealogie werkgroepen en -instanties informatie kunnen inwinnen, maar ook genealogische bestanden kunnen raadplegen van het Zeeuws Archief en het Genealogisch Centrum Zeeland. Drie genea logiedokters houden spreekuur om oplossingen aan te reiken voor wie problemen heeft bij zijn speurtocht naar familiebanden. Ook vinden er twee workshops plaats over Zeeuwse migranten. De genealogische dag is voor iedereen die meer wil weten over zijn of haar Zeeuwse voorouders, jong of oud, ervaren in stamboomonderzoek of niet. De dag vindt plaats in het Zeeuws Archief, Hofplein 16 te Middelburg en duurt van 10 tot 16 uur. De toegangsprijs bedraagt 3,50 per persoon. Reserveren is niet noodzakelijk, tenzij bezoekers verzekerd willen zijn van een plaatsje bij een van de workshops en/of van een lunchpakket. Aanmelden kan via e-mail (info@zeeuwsarchief.nl) of per post (Postbus 70, 4330 ab Middelburg). Vanaf het ns-station pen delt 's ochtends bij aanvang en 's middags rond sluitingstijd een bus regelmatig heen en weer van en naar het Hofplein. Voor nadere informatie: J.W. Zondervan, voorzitter afdeling Zeeland Nederlandse Genealogische Vereniging, tel. (0118) 46 54 34 (na 17.00 uur) of de website van het Zeeuws Archief, www.zeeuwsarchief.nl/pers. Tentoonstelling 'Typisch Zeeuws??? Zeeland Migratieland' Bestaan er eigenlijk wel échte Zeeuwen? Zo is de typisch Walcherse naam Geschiere een verba stering van de Franse naam Gesquièrres. Waarom heet een stadje in Michigan (vs) Zeeland? Wist u dat het beroemde Surinaamse biermerk Parbo zijn wortels heeft in Zeeuws-Vlaanderen? En, wat doen toch al die Schotten elk jaar in Veere? Dit en nog veel meer, komt u te weten in de nieuwe tentoonstelling 'Typisch Zeeuws??? Zeeland Migratieland', die van 31 juli 2003 tot en met 10 januari 2004 in het Zeeuws Archief te zien zal zijn. 80 Mededelingen

Zeeland | 2003 | | pagina 46