De Zeemanprijs gereanimeerd ilü Johan Everaers is docent Frons in Zierikzee. Hij publiceert regelmatig m Bollustrado en Sterna over uiteenlopende onderwerpen, zoals mailart en ornithologie. De invloed van de natuurkunde op ons leven is groot. Dagelijks worden we geconfronteerd met problemen en bedreigingen van dat leven. Het is met name vanuit de natuurkunde dat belang rijke bijdragen geleverd kunnen en moeten worden aan oplossingen voor de problemen waar onze wereld op diverse terreinen mee kampt. Het zijn bepaald niet de kleinste problemen en bijvoorbeeld op het gebied van de energievoor ziening, het milieubeheer en de volksgezondheid is er voor de natuurkunde een zeer belangrijke rol weggelegd. Daarom is het van het grootste belang dat het vak natuurkunde in het Neder landse onderwijs een prominente plaats behoudt en inspanningen die geleverd worden om het vak te promoten verdienen dan ook krachtige ondersteuning. Tijd voor actie. In het kader van het eeuwfeest van Albert Einsteins wonderjaar 1905 worden nationaal en inter nationaal allerlei activiteiten georganiseerd. De Verenigde Naties hebben 2005 uitgeroepen tot het World Year of Physics. Omdat Einstein zo beroemd is geworden, kan het honderdjarige bestaan van zijn 'annus mirabilis' wereldwijd gevierd worden. Het World Year of Physics plaatst natuurkunde en andere bètavakken onder de aandacht. Docenten van de toenmalige RSG Professor Zeeman opperden enkele jaren gele den het idee voor een hernieuwde Zeemanprijs en de publiciteit rond de toekenning van de Fysicaprijs 2001 aan R.L. Dijkgraaf wakkerde het smeulende vuurtje weer aan. De inmiddels Pontes Scholengroep Pieter Zeeman geheten middelbare school in Zierikzee liep daarmee al een beetje vooruit op het streven van de

Zeeland | 2005 | | pagina 11