Figuur 1. Promotie-activiteit Fries Museum onder Boschma's voor ganger dr. A. Wassenbergh. In 2000 was het Genootschap zo gelukkig de Archeo logische Werkgemeenschap voor Nederland aan de lijst van ruilpartners te kunnen toevoegen. Sinds 1951 zijn amateur-archeologen verenigd in de awn, die is uitgegroeid tot een zeer grote organisatie, waarvan de leden een onmisbare functie vervullen in het archeologisch onderzoek. I let tijdschrift van de awn, Westerheemver schijnt zes maal per jaar. Enkele 'Zeeuwse' onder werpen werden behandeld in artikelen in 2001 (nr. 3), zoals 'De zee neemt, de zee geeft. Specta culaire vondsten uit de Noordzee' van Leo Verhart, waarin onder andere vondsten bij Westkapelle, Cadzand en de Roompot worden genoemd. Leida Goldschmitz hield een voordracht tijdens de viering van het 50-jarig jubileum in september 2001, waarvan de tekst verscheen in nr. 6 van dat jaan Het laatste nummer van Westerheem (2005, 2) is voornamelijk gewijd aan archeo logisch onderzoek in de Zaanstreek en Waterland, ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan van de afdeling aldaar. De Archeologische Werkgemeenschap heeft verspreid door het land 24 afdelingen, waaronder een zeer actieve in Zeeland. Deze afdeling geeft het Informatiebulletin van de Archeologische Werk gemeenschap Nederland - afdeling Zeeland uit, onmisbaar voor alle amateur-archeologen in de provincie. De afdeling heeft enkele jaren onder zoek gedaan naar de voormalige boerderij Rave- steyn bij Grijpskerke. Op 29 april jongstleden is tijdens de opening van de tentoonstelling 'Ravesteyn, buitenplaats en boerderij' afscheid genomen van mevrouw L.C.J. Goldschmitz- Wielinga die jarenlang als afdelingssecretaresse een enorme inzet voor de Zeeuwse afdeling aan de dag heeft gelegd. De Mémoires de la Société nationale des Sciences naturelles et mathématiques de Cherbourg (2003-2004) is een goed verzorgde bundel artikelen over entomologie, onder andere met veel aandacht voor de Histeridae, een familie van de Coleoptera (kevers of schildvleugeligen). De Historidae (spiegelkevers) omvatten glanzende kevers met sterk knotsvormige, geknikte antennen (sprieten); twee achterlijfsegmenten zijn onbe dekt. In Nederland en België komen ongeveer 70 soorten voor, in Frankrijk zijn er 1 52 bekend en over de hele wereld 4000. Het Zeeuws Genoot schap heeft zelf ook een collectie entomologie in bezit gehad. Samuel Lako, eerst hoogleraar 68 Aanwinsten ruilverkeer

Zeeland | 2005 | | pagina 30