14.3 er het eerste bericht over verkoopadressen. Hoe groot de oplage was van die niet-genummerde serie is onbekend, maar er zijn wel aanwijzingen voor het totaal aantal verkochte exemplaren. Voor gegevens over de verkoop van de prent zijn er twee bronnen. De eerste bron is het Zeeuwsch Dagblad, waarin op 24 juli 1945 in een artikeltje wordt meegedeeld dat er een tweede betaling aan Westkapelle is gedaan en dat er op dat moment in totaal fl. 2750,- is overgemaakt. Hetzelfde bedrag staat op 26 juli in een adver tentie over twee kolommen, waarin bovendien een tweede druk van de prent wordt aange kondigd. De tweede bron is een dossier in het Zeeuws Archief7 dat onder andere correspondentie bevat tussen de uitgever en de waarnemend burgemeester van Westkapelle, L. Roelse. Uit de vroegste brief (7 juni 1945) blijkt dat de initiatiefnemers eerder aan de Commissaris van de Koningin hadden gevraagd waar de opbrengst van hun actie het best naar toe zou kunnen en die had Westkapelle genoemd als zwaarst getroffen gemeente. In die eerste brief beschreef Weststrate de opzet van de actie en meldde hij dat er al fl. 250,- voor dit doel gereserveerd was. In een brief van 20 juli deelde hij vervolgens mee dat hij de Nederlandse Middenstandsbank in Goes opdracht had gegeven om fl. 1400.- over te maken en op 16 augustus stuurde hij een brief met een cheque voor fl. 750,- met de toevoeging: 'waardoor het totaal thans is gestegen tot fl. 3500,-'. Hij besloot die Figuur 1. Dc besproken prent; Zelandia Illustrata in, 1250. Genootschapsverzamelingen 105

Zeeland | 2005 | | pagina 27