Mededelingen Genootschapscolleges 2006-2007 Van september 2006 tot en met februari 2007 worden opnieuw Genootschapscolleges ver zorgd. De colleges bestaan uit drie series van vier lezingen; in elke serie staat een onderwerp centraal. Serie 1: Mens en Aarde; serie 11: Godsdienst-filosofie; serie 111: Op vleugels van muziek: geraakt door het lied. Voor meer informatie en de wijze van inschrijving raad plege men de folder over de colleges, die naar alle leden van het Genootschap is gezonden. Genootschapsagenda 2007 De Genootschapsagenda 2007, getiteld Beelden van Vroomheidis in juli 2006 verschenen. Zolang de voorraad strekt zijn extra exempla ren te bestellen bij het seceretariaat van het Genootschap. Grote dialectenquête van de Stichting Nederlandse Dialecten Wat wordt er tussen generaties op het schoolplein doorgegeven en hoe snel verandert dat? Dat is een van de achtergronden van de enquête die de Stichting Nederlandse Dialecten tot eind oktober houdt i.v.m. de benamingen rond kinderspelen. De aanduidingen voor kinderspelen variëren per regio omdat ze dialectgebonden zijn (of waren) en niet iedere leeftijdsgroep speelt of speelde natuurlijk dezelfde spelletjes. De uitkomsten wor den gepresenteerd op de Negende Dialectendag, 17 maart 2007 in Mechelen (in Vlaanderen, tus sen Antwerpen en Brussel). Daarvoor wordt er gebruik gemaakt van internet: op www.dialecten- dag.be ofwww.dialectendag.nl kunt u een inter- netenquête invullen. Graag vragen wij de Zeeuwse lezers aan dit onderzoek mee te doen. Inlichtingen over de Nederlandse Dialectendag krijgt u de Consulent Streektalen van de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland: v.de.tier@scez.nl of 0118 - 670883. Oproep Dr. H.C.M. Ghijsen Ik ben op zoek naar informatie over mijn oudtan te H.C.M. Ghijsen. Zij heeft gedurende haar leven veel publicaties verzorgd, waaronder het Woordenboek der Zeeuwse Dialecten. Mijn doel is om een boekje over haar te schrijven. Na haar overlijden is er een brochure 'Herinneringen' uitgebracht, waar ik gelukkig een kopie van heb. Ook uit andere bronnen is veel informatie over haar werk te vinden, maar over haar persoonlijk leven niet zoveel. Daarom ben ik op zoek naar mensen die haar gekend hebben. Mijn persoonlijke herinneringen aan haar zijn beperkt, want ik was nog een kind toen ze overleed. Een uitgebreide biografie heb ik niet voor ogen, maar meer een eerbetoon aan een in mijn ogen geweldige vrouw. Een vrouw die in een tijd waarin vrouwen nog niet veel mochten toch een hoog aanzien wist te verwerven met haar letterkundig werk. En met haar sociale bewogenheid, zoals blijkt uit 'Herinneringen'. Alle informatie, hoe beperkt ook, is zeer wel kom! Claire Ghijsen Nilantstraat 52 741 5 TG Deventer Tel: 0570-625132 claire.g@home.nl Mededelingen 145

Zeeland | 2006 | | pagina 43