len Britse en buitenlandse wetenschappelijke genootschappen - ook lid mocht noemen van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, zo eer vol, dat hij het tot zijn dood is gebleven. Jan de la Hayze Bronnen Archief Zeeuws Genootschap (Zeeuws Archief): Naamlijst Directeuren en Leden ZGW 1879. Ingekomen stukken van hetZGW 1870-1879 (inv.nr. 69). Uitgaande stukken ZGW 1875-1880 (inv.nr. 75). Reglementen en wet van het Genootschap (inv.nr. 1). Notulen van Bestuurs- en Commissievergaderingen ZGW,1863-1879 (inv.nr. 1). Couperus bedankt Charles Darwin hoefde als buitenlands lid van het genootschap geen contributie te betalen, maar dat prerogatief was niet weggelegd voor Nederlandse grootheden. Zo was de Haagse schrijver Louis Couperus (1863-1923) ooit korte tijd verbonden aan het genootschap. Na een voordracht in Middelburg op 5 november 1915 werd hij benoemd tot lid. Toen dat geld bleek te kosten, haakte de befaamde auteur echter al snel af, zo blijkt uit een recent ver schenen artikel in het literair-historisch tijdschrift De Parelduiker. Dat wijdde een artikel aan brieven van Couperus, waarin onder meer uitgebreid wordt geciteerd uit zijn bedankbrief aan mr. A. de Veer, toenmalig bestuurslid van het genootschap en wet houder van Middelburg. Op 14 april 1916 schrijft Couperus hem onder meer: "Ik ben zeer gevleid tot Lid der Genootschap der Wetenschappen benoemd te zijn. Een portret Louis Couperus. Part. collectie. heb ik op dit oog'enblik tot mijn leedwezen niet. De zeer talrijke contributieën, die reeds mijn deel zijn, verhinderen mij er meerdere tot mijn last te nemen. Met de meeste hoogachting' teeken ik mij Uw dienstw. Louis Couperus." EJW 28 Genootschapszaken

Zeeland | 2008 | | pagina 33