De pastorie aan de Zuidweg' te Zonnemaire, begin twintigste eeuw. Collectie auteur. nooit dat gij als hervormde christen hebt te jagen naar uitbreiding Uwer kennis, naar aflegging van vooroordelen." Zilveren huwelijksfeest De Zierikzeesche Nieuwsbode van 29 oktober 1886 schenkt aandacht aan het vijfentwintigjarig huwe lijksfeest van het echtpaar Zeeman-Worst, dat op 24 oktober werd gevierd. "Gisteravond was ons anders zo stil dorpje geheel in opschudding. En geen wonder! Ons muziekgezelschap marcheerde met volle muziek door het dorp. De stoet zette zich bij de bewaarschool in beweging en eindigde zijn tocht voor de pastorie. Hier werd namelijk feest gevierd. Onze predikant en echtgenote vierden hun 25 jarige echtvereeniging'. Muziek bracht serenade en publiek zong lang zullen ze leven. Hierna keerde men weder naar het uitgangspunt, waar de leden van het muziekgezelschap op gulle wijze door de jubilaris werden onthaald. Zondag, de eigenlijke dag van de feestviering, herdacht onze predikant zijn feest naar aanleiding van Psalm 134, waarin hij op schoone en boeiende wijze de hooge waarde van een liefhebbend echt genoot besprak en vooral deed uitkomen dat een huwelijk uit zuivere heilige liefde gesloten in de hoogste mate gelukkig kan zijn. Bij het einde der godsdienstoefening werd hem en zijne echtgenote toegezongen Gezang 224: 1, 2 en 5 (oude bundel): gezegend zij Uw echt... In de voorafgaande week hebben de kinderen van de Bewaarschool hun toegezongen: Ziet ons hier o waarde dominee Vol eerbied voor U staan Blijf nog lang in ons midden Allen bidden dit van God Als zoo wij U moesten missen Treurig was gewis ons lot Waardig echtpaar o wij bidden 's hemels zegen voor U af." 50 Dominee te Zonnemaire

Zeeland | 2008 | | pagina 16