Vervolg van pagina 136. geteisterd was door de bombardementen op 3, 17 en 29 oktober, werd nog meer geteisterd door een vlogen er omstreeks 2.00 uur vliegtuigen boven regen van granaten. Het gemeentehuis werd door de gemeente Westkapelle. Zij vuurden rond de een granaat als een kaartenhuis weggevaagd. De toren lichtkogels af en daarna nog een salvo op Nederlands-hervormde kerk werd in brand de batterijen staande ten noorden van de geschoten. Op alle bijzondere gebouwen was het gemeente. Dit deed ons vermoeden dat het een granaatvuur gericht. De Duitsers schoten met voorteken kon zijn van de komst van de Engelse hun kustbatterijen, staande op de Westkappelse vloot. Omstreeks zes uur in de ochtend vielen de zeedijk op de Engelse vloot. Ze werden echter eerste granaten op de onder water staande lande- spoedig tot zwijgen gebracht." rijen ten oosten van de vuurtoren. Om 06.45 uur John 0. Forfar, legerarts: "Toen de nacht kwam Jan per rijwiel uit Domburg aan te Westka- overging in het ochtendgloren was iedereen alert, pelle met de mededeling dat de Engelse vloot Om 07.00 uur draaide de vloot in de richting van vanaf de dijk zichtbaar was. Ik gaf hem ten ant- de Walcherse kust, dwars door de mijnenvelden woord: 'Dan wordt er vandaag geland.' in de Schelde. Terwijl iedereen richting land "Dit is de reden geweest dat ons dorp in puin staarde in een poging door de ochtendmist heen werd gegooid. Jan is de enige burger geweest die te kijken, dook het silhouet van de Walcherse deze morgen van Domburg is gekomen. Vervol- kust op. Op elf mijl afstand, boven de scheidings- gens ben ik met anderen de daar nog vertoevende lijn tussen zee en lucht, onthulde de prominente Westkapellaars gaan waarschuwen. Terwijl de vuurtoren van Westkapelle zichzelf als een weg- granaten van het scheepsgeschut overal in het wijzer voor de naderende slag. Er waren weinig dorp neervielen, zochten wij een veilige schuil- oorlogsgeluiden in deze stilte voor de storm. Rond plaats: een bomtrechter op de plaats waar de 08.30 uur waren echter de eerste geluiden te vroegere dijkmolen gestaan had. Het was toen horen. De grote schepen Warspite, Roberts en omstreeks 08.00 uur. Ons dorp, dat al zo zwaar Erebus, dertien mijl uit de kust, openden het Op zoek naar persoonlijke spullen, of naar bruikbaar materiaal, oktober/november 1944. Foto: Neeltje Flipse-Roelse, Collectie Polderhuis, 494 NFR. Memories to Share 145

Zeeland | 2010 | | pagina 27